Denize sevdalı yelkencilerin yoğun katılımı ile Karpaz sahillerinde bu yıl 17.sini düzenlenen Karpaz Caretta Caretta Yat Rallisinde bu yılın Rota’sına anıları kalplerde yaşayan Şampiyon Melekler adı verildi.
Federasyon’a bağlı Kulüp ve üyelerinin yoğun katılım gösterdiği Ralli 7 gün boyunca devam ederek Girne-Mağusa etabında çoğunluğu Yelkenli teknelerden oluşan 15 teknelik filo ile 230 deniz mili geçilerek tamamlandı.
Bu yıl bir ilk olarak Ralli Rotasını “Şampiyon Melekler” takımının Sporcu ve Mücadeleci ruhlarınının Anı’sını yaşatmak ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği ile bir araya gelerek Dayanışmalarını iletmek amacıyla Mağusa’ya çevirdi.
Yelkenler Maraş’a Anılar Şampiyon Meleklere
Federasyon Başkanı Mehmet Salih Havalı Ralli sonrası yaptığı konuşmada; geleneksel olarak her yıl düzenledikleri ralli etabını bu yıl en uç nokta olan Mağusa- Maraş sularına kadar yelken açarak “Şampiyon Melekler” anısını yaşatmak için gerçekleştiren denizcilere teşekkür ederek Dernek yetkililerine anı plaketi takdim etti.