banner108
Öne Çıkanlar Hamitköy A2de ayrılık Çanakkalede..! Kenan KOOP 2-0 yaptı..! Perçinci
banner81
banner97

Bu haber kez okundu.

Gençlere Ağır Ceza Yağdı..! 5 Oyuncuya 63 Maç Ceza..!
banner98

KTFF Disiplin Kurulu’nun aldığı kararlar şöyle;

KIRMIZI KART VE DİSİPLİN CEZALARI

Ramazan Aytaş (Türk Ocağı ) 2 Maç

Hüseyin Cevdet Demirel (Doğukent) 1 Maç

Faruk Çeler (Miracle Değirmenlik) 1 Maç

Halil İbrahim Damlar (Göçmenköy) 3 Maç

Murat Kılınç (China Bazaar G.Gücü) 1 Maç

Rıdvan Aşan (China Bazaar G. Gücü) 2 Maç

Yusuf Kumaş (Binatlı) 1 Maç

Murat Erişik (Ozanköy) 1 Maç

Samet Şimşek (Ozanköy) 1 Maç

TEKNİK DİREKTÖR, ANTRENÖR VE KULÜP PERSONELİ

Hamis Çakır (Alsancak Yeşilova) 1 Maç

4 SARI KART NEDENİYLE 1 MAÇ CEZALI OYUNCULAR

Yunus Emre Bal (M. Hacıali Yılmazköy)

Serkan Zeyin (Düzkaya)

Ahmet Can Temel (Gönyeli)

Özenç Albayrak (Düzkaya)

Tahir Sovukoluk (Binatlı)

Ökkeş Can Acet (Mağusa Türk Gücü)

Arif Tarım (Girne Halk Evi)

Ahmet Berk Atakan (China Bazaar G.Gücü)

KTFF DİSİPLİN KURULU KARARLARI

1) 19.11.2023 tarihinde, Bostancı Tahsin Mertekçi Stadı’nda oynanan Yalova - Lapta  AKSA 1.Lig müsabakasında, hakeme itirazda bulunan ve akabinde hakemin üzerine koşarak vurmaya teşebbüs ettiği raporlardan tespit edilen Lapta TBSK 101675 lisans numaralı futbolcusu Necip Birinci’ye DT 44 (1)’in ihlalinden dolayı 44 (1) (A) uyarınca 5 resmi müsabakadan men cezası verilmesi gerekmekte olup, konu fiilin teşebbüste kaldığı dikkate alınarak Disiplin Talimatı’nın 8’nci maddesindeki yetkiye istinaden 4 resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

2) 19.11.2023 tarihinde, Mormenekşe Cemal Balses Stadı’nda oynanan Mormenekşe – Ünimar Maraş  AKSA A2 1.Lig müsabakasının bitişini müteakip, hakeme yönelik ağır hakaret, küfür ve tehdit içerikli sözler sarf etmesi nedeni ile ihraç edilen ve ihraç kararı sonrasında hakeme saldırmaya teşebbüs eden Ünimar Maraş 113947 lisans numaralı futbolcusu Hürol Bayraktarcı’ya, 41 (1) ve 44 (1)’in ihlalinden dolayı, DT 41 (1) (A) ve 44 (1) (A) uyarınca 7 resmi müsabakadan men cezası verilmesi gerekmekte olup, ilgili fiilinin teşebbüste kaldığı dikkate alınarak, Disiplin Talimatının 8’nci maddesindeki yetkiye istinaden 4 resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

3) 19.11.2023 tarihinde, Cemal Balses Stadı’nda oynanan Mormenekşe –Ünimar Maraş AKSA A2 1.Lig müsabakasında, çift sarı kart ile oyundan ihraç edilmesi müteakip, hakeme ağır hakaret, küfür ve tehdit içerikli sözler sarf ettiği, keza maçın bitiş düdüğü ile duvardan atlayarak orta hakeme saldırmaya teşebbüs ettiği ve küfür ve tehditlere devam ettiği raporlardan tespit edilen Ünimar Maraş GSK 114546 lisans numaralı futbolcusu Mehmet Emin Öztürk’e DT 41 (1) ve 44 (1)’in ihlalinden dolayı, DT 41 (1) (A) ve 44 (1) (A) uyarınca 9 resmi müsabakadan men cezası verilmesi gerekmekte olup, ilgili saldırı fiilin teşebbüste kaldığı dikkate alınarak, Disiplin Talimatının 8’nci maddesindeki yetkiye istinaden 5 resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

4) 19.11.2023 tarihinde, Girne Pia Bella Sahası’nda oynanan Girne Halk Evi - Baf Ülkü Yurdu AKSA A2 1.Lig müsabakasında maçın bitiş düdüğü ile birlikte yaşanan saha olayları neticesinde Girne Halk Evi futbolcuları 114744 lisans numaralı Halit Helvacı, 113927 lisans numaralı Hüseyin Teke ve Baf Ülkü Yurdu futbolcuları 116847 lisans numaralı Gökhan Kaşıkcı ve 116310 lisans numaralı Fatih Çeker DS-7/2023-2024 sevk numarasıyla Kurulumuza sevk edilmişlerdir.

Kurulumuz, disiplin sevk kararı ışığında hakem, gözlemci raporlarını tetkik ve tezekkür etmiştir. Keza, Baf Ülkü Yurdu Başkanı Ahmet Ertay tarafından Kurulumuza ithafen kaleme alınmış olan 22.11.2023 tarihli yazı ve gönderilen görüntüler de tetkik ve tezekkür edilmiştir.

Kurulumuz hakem ve gözlemci raporları ışığında olayların GHE oyuncusu Halit Helvacı’nın BÜY oyuncusu Gökhan Kaşıkçı’ya saldırmasıyla birlikte başladığı, sonrasında karşılıklı tekme, tokat ve yumruklaşmaya dönen kavga neticesinde başladığını tespit etmiştir. Akabinde, Baf Ülkü Yurdu oyuncusu Mert Yurt’un yere düşmesi ile birlikte yine Baf Ülkü Yurdu oyuncusu Fatih Çeker’in arkadaşına yardım maksatlı gelmesine rağmen rakip takım oyuncularına tekme sallayarak saldırganlığını ve o esnada Girne Halk Evi oyuncusu Hüseyin Teke’nin yerde yatan rakip takım oyuncusu Mert Yurt’un yüzüne ve sırtına birkaç kez tekme vurduğunu; devamında ise Girne Halk Evi oyuncusu Arda Bayrakçı’nın takım arkadaşı Hüseyin Teke’nin yanında rakip takım oyuncularına yönelik gelişi güzel saldırdığını ve tekme savurduğunu tespit etmiştir.

Ayrıca yaşanan olaylar neticesinde Baf Ülkü Yurdu oyuncusu Mert Yurt’un çenesinin iki yerinden de kırıldığı hususu da Kurulumuzun bilgisine getirilmiştir.

Kurulumuz, yapmış olduğu değerlendirmede sevk edilen tüm oyuncuların ve sevk edilmeyen fakat hakem ve gözlemci raporlarında olaylara karıştığı tespit edilen Girne Halk Evi oyuncusu Arda Bayrakçı’nın Disiplin Talimatının 44. Maddesini ihlal ettiklerini tespit etmiştir.

Dolayısı ile Kurulumuz ceza verirken, yaşanan olayların vahametini ve oyuncuların olaylardaki katkılarının ayrı ayrı değerlendirilmesinin daha doğru olacağı kanaatiyle olayı başlatan

Girne Halk Evi oyuncusu Halit Helvacı’ya DT 44 (1) uyarınca 15 ( On Beş) resmi müsabakadan men cezası verilmesine,

Girne Halk Evi oyuncusu Hüseyin Teke’ye DT 44 (1) uyarınca 17 (On Yedi) resmi müsabakadan men cezası verilmesine;

Girne Halk Evi oyuncusu Arda Bayrakçı’ya DT 44 (1) uyarınca 11 (On Bir) resmi müsabakadan men cezası verilmesine;

Baf Ülkü Yurdu oyuncusu Gökhan Kaşıkcı’ya DT 44 (1) uyarınca 10 (On) resmi müsabakadan n-men cezası verilmesine;

Baf Ülkü Yurdu oyuncusu Fatih Çeker’e 10 (On) resmi müsabakadan men cezası verilmesine oy birliği ile karar vermiştir.

banner116
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner117

banner68

banner110

banner91

banner92

banner109

banner118

banner70

banner48

banner47

banner111

banner74

banner75