banner108
Öne Çıkanlar Hala Sultan İkinci Kez Türkiye Finallerinde.. Reşit sahalara dönüyor Uvanç Oshan: Kazanmak zorundayız Dum Dum demek..!
banner81
banner97

Bu haber kez okundu.

Şampiyonlar TMK ve TED..!
banner98

LİSE YÜZME ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI:

Okul sporlarında Liselerarası (Gençler) Yüzme Birinciliği dün tamamlandı. Lefkoşa Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda iki gün süren müsabakalarda toplam 14 rekor kırılırken, takımsal klasmanda erkeklerde Türk Maarif Koleji (TMK), kızlarda TED Kuzey Kıbrıs Koleji şampiyon oldu. Şampiyon okullarımız ülkemizi Bursa’da gerçekleşecek Türkiye finallerinde temsil edecek.

2 GÜNDE TOPLAM 14 REKOR KIRILDI:

İki gün süren yarışlarda kızlarda 9, erkeklerde 5 olmak üzere toplam 14 rekor kırıldı. Rekorların 12’si yeni okul sporları olurken 2 de KKTC rekoruna imza atıldı. Kızlarda Özgül Çetin 3, Lidya Karakuş ve TED Koleji takımı 2’şer rekor kıraraken Alara Özden ve Zeynep Mina Bulat da 1’er rekora imza attı. Erkeklerde Enes Kansız 3 rekor kırarken 1’er rekor da Bartu Kaşif ve Demir Kıralp elde etti.

ERKEKLER TAKIMSAL KLASMANDA DERECEYE GİRENLER:

Okul Puan

1.Türk Maarif Koleji 8467

2.Bülent Ecevit Anadolu Lisesi 4403

3.Yakın Doğu Koleji 3196

4.Doğu Akdeniz Doğa Koleji 1639

KIZLAR TAKIMSAL KLASMANDA DERECEYE GİRENLER:

Okullar Puan

1.TED Kuzey Kıbrıs Koleji 6104

2.Türk Maarif Koleji 5232

3.Levent Koleji 4351

4.Yakın Doğu Koleji 4055

KIRILAN REKORLAR:

Kız 50m Serbest: Özgül Çetin TAC 28.24 Okul Sporları Rekoru

Erkek 50m Serbest: Bartu Kaşif TMK 24.79 Okul Sporları Rekoru

Kız 50m Kelebek: Lidya Karakuş TED 30.38 Okul Sporları Rekoru

Erkek 50m Kelebek: Enes Kansız YDK 27.12 Okul Sporları Rekoru

Kız 100m Serbest: Özgül Çetin TAC 1:01.27 Okul Sporları Rekoru

Erkek 100m Kelebek: Enes Kansız YDK 58.93 KKTC Rekoru

Kız 200m Serbest: Özgül Çetin TAC 2:10.53 KKTC Rekoru

Kız 200m Sırtüstü: Lidya Karakuş TED 2:39.01 Okul Sporları Rekoru

Kız 200m Kurbağalama: Alara Özden DIS 2:59.28 Okul Sporları Rekoru

Kız 200m Karışık: Zeynep Mina Bulat TED 2:39.00 Okul Sporları Rekoru

Erkek 200m Kelebek: Enes Kansız YDK 2:15.49 Okul Sporları Rekoru

Erkek 200m Sırtüstü: Demir Kıralp TMK 2:20.35 Okul Sporları Rekoru

Kız 4x100m Serbest Bayrak: TED TED 4:50.28 Okul Sporları Rekoru

Kız 4x100m Karışık Bayrak: TED TED 5:25.12 Okul Sporları Rekoru

KIZLAR BİREYSEL DERECELER:

50m Serbest

1. Özgül Çetin TAC 28.24 OKUL SPORLARI REKORU

2. Eliz Yeşilkuşak YDK 29.69

3. Gülsen Balcı TMK 33.33

50m Kelebek

1. Lidya Karakuş TED 30.38 OKUL SPORLARI REKORU

2. Almira Akacan LGL 39.95

3. Elina G. Tımajı DADK 40.78

50m Kurbağalama

1. Zeynep Mina Bulat TED 36.52

2. Alara Özden DIS 37.07

3. Eliz Yeşilkuşak YDK 37.20

50m Sırtüstü

1. Su Baykal TMK 36.96

2. Gülsen Balcı TMK 38.30

3. Asi Recep ELL 41.71

100m Serbest

1. Özgül Çetin TAC 1:01.27 OKUL SPORLARI REKORU

2. Zeynep Mina Bulat TED 1:05.45

3. Eliz Yeşilkuşak YDK 1:05.78

100m Kelebek

1. Lidya Karakuş TED 1:09.05

2. Pembenaz Aktu DADK 1:41.97

3. Gülsen Esendal YDK 1:46.51

100m Kurbağalama

1. Alara Özden DIS 1:20.17

2. Zeynep Mina Bulat TED 1:20.33

3. Eliz Yeşilkuşak YDK 1:24.00

100m Sırtüstü

1. Gülsen Balcı TMK 1:21.34

2. Su Baykal TMK 1:23.61

3. Asi Recep ELL 1:33.21

200m Serbest

1. Özgül Çetin TAC 2:10.53 KKTC REKORU

2. Ceylin Bayraktar MVEL 2:46.19

3. Ayten Kofalı TMK 3:04.57

200m Kelebek

1. Gülsen Esendal YDK 3:53.27

2. Delfin Umut 20 TFL 3:58.86

200m Kurbağalama

1. Alara Özden DIS 2:59.28 OKUL SPORLARI REKORU

2. Meryem Kayıpoğlu LK 3:44.35

3. Lila Kule TMK 3:45.56

200m Sırtüstü

1. Lidya Karakuş TED 2:39.01 OKUL SPORLARI REKORU

2. Alara Özden DIS 2:41.49

3. Gülsen Balcı TMK 3:04.15

200m Karışık

1. Zeynep Mina Bulat TED 2:39.00 OKUL SPORLARI REKORU

2. Asi Recep ELL 3:28.06

3. Pembenaz Aktu DADK 3:28.52

400m Serbest

1. Ceylin Bayraktar MVEL 5:55.34

2. Pembenaz Aktu DADK 6:34.61

3. Ayten Kofalı TMK 6:39.58

4x100m Serbest Bayrak

1. Ted Kuzey Kıbrıs Koleji 4:50.28 OKUL SPORLARI REKORU

2. Türk Maarif Koleji 5:08.74

3. Levent Koleji 5:37.56

4x100m Karışık Bayrak

1. Ted Kuzey Kıbrıs Koleji 5:25.12 OKUL SPORLARI REKORU

2. Levent Koleji 6:21.90

3. Yakın Doğu Koleji 6:27.62

ERKEKLER BİREYSEL DERECELER:

50m Serbest

1. Bartu Kaşif TMK 24.79 OKUL SPORLARI REKORU

2. Sarp Işçi LTL 25.33

3. Hasan Hüseyin Çakır TAC 25.94

50m Kelebek

1. Enes Kansız YDK 27.12 OKUL SPORLARI REKORU

2. Furkan Özaslan HTL 29.14

3. Ersoy Özgüvenel DADK 29.98

50m Kurbağalama

1. Bartu Kaşif TMK 31.82

2. Barkan Cem Aykut YDK 32.26

3. Cemal Göktaş HTL 34.95

50m Sırtüstü

1. Demir Kıralp TMK 29.33

2. Furkan Özaslan HTLF 29.83

3. Sarp Işçi LTL 30.93

100m Serbest

1. Bartu Kaşif TMK 56.36

2. Boran Bora NBC 57.04

3. Sarp Işçi LTL 57.14

100m Kelebek

1. Enes Kansız YDK 58.93 KKTC REKORU

2. Mehmet Akay Ulualp LKF 1:12.66

3. Doğukan Kırılmaz BEAL 1:13.05

100m Kurbağalama

1. Barkan Cem Aykut YDK 1:13.29

2. Doruk Kardeş ESK 1:20.52

3. Cemal Göktaş HTL 1:20.89

100m Sırtüstü

1. Demir Kıralp TMK 1:04.81

2. Furkan Özaslan HTL 1:05.45

3. Teyfik Öztümen DL 1:14.12

200m Serbest

1. Boran Bora NBC 2:02.88

2. Hasan Hüseyin Çakır TAC 2:05.95

3. Sarp Işçi LTL 2:14.09

200m Kelebek

1. Enes Kansız YDK 2:15.49 OKUL SPORLARI REKORU

2. Mehmet Akay Ulualp LK 2:51.72

3. Doğukan Kırılmaz BEAL 2:52.98

200m Kurbağalama

1. Barkan Cem Aykut YDK 2:41.70

2. Doruk Kardeş ESK 3:00.67

3. Cemal Göktaş HTL 3:08.55

200m Sırtüstü

1. Demir Kıralp TMK 2:20.35 OKUL SPORLARI REKORU

2. Furkan Özaslan HTL 2:31.32

3. Demir Salih Kızılduman TMK 2:53.04

200m Karışık

1. Bartu Kaşif TMK 2:23.39

2. Demir Salih Kızılduman TMK 2:46.47

3. Bartu Şadın MVEL 3:25.96

400m Serbest

1. Boran Bora NBC 4:20.43

2. Demir Kıralp TMK 4:42.59

3. Doğukan Kırılmaz BEAL 5:08.28

4x100m Serbest Bayrak

1. Türk Maarif Koleji 4:39.45

2. Bülent Ecevit Anadolu Lisesi 4:52.75

4x100m Karışık Bayrak

1. Türk Maarif Koleji 4:56.30

2. Bülent Ecevit Anadolu Lisesi 5:26.91

banner116
Anahtar Kelimeler:
Şampiyonlar TMK Ve TED..
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner117

banner68

banner110

banner91

banner92

banner109

banner118

banner70

banner48

banner47

banner111

banner74

banner75