Turnuva ile ilgili açıklama yapan Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu yöneticisi Hakan Boral, şu an kadınlarda Dünya’nın 1 numarası olan İngiliz sporcu Beau Greaves ve yurt dışından birçok sporcunun ilgi gösterdiği turnuvanın yerel sporcularımza uluslararası tecrübe kazandırmanın yanı sıra ülke tanıtımına da büyük katkısı olduğunu söyledi. Gelecek yılın hazırlıklarına şimdiden başladıklarını belirten Boral, hedeflerinin bu turnuvayı yurt dışında daha tanınır hale getirmek ve elde edecekleri katkılarla daha fazla yerel sporcumuzun turnuvaya katılmasını sağlamak olduğunu sözlerine ekledi. Tatil için ülkemizde bulunan 5 kez Dünya 12 kez Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp da turnuvayı ilgi ile izleyenler arasındaydı.
250 sporcunu katılım gösterdiği turnuvada kazanan isimler şöyle:
Northern Cyprus Open: Kevin Leadenham
Erkekler Klasik: Mark Fletcher
Erkekler (Çiftler): Andy Jervis – Phil Clarke
Northern Cyprus Open Kadınlar: Beau Greaves
Kadınlar Klasik : Kirsi Viinikainen
Kadınlar (Çiftler) : Beau Greaves -Paula Jacklin