google.com, pub-7255616609697108, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner108
Öne Çıkanlar Cahitoğlu BÜY Komada.. (12) Türkiye Milli Takımından Müthiş Başlangıç.. (42) Şentürke Emanet..! Kenneth
banner81
banner97

Bu haber kez okundu.

"(Play-off) Henüz Tartışılan Bir Konu Değil"
banner98

A Haber'in canlı yayın konuğu olan Bakan Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri konusunda ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen liglerin başta Süper Lig olmak üzere ne zaman başlayacağına ilişkin soru üzerine Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

"Her şeyin başı sağlık. İçinde bulunduğumuz süreç tüm dünya açısından önemli. Dünya açısından kritik olduğu gibi ülkemiz açından da son derece mühim. Ülkemizin Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sağlık Bakanlığımızla, Bilim Kurulumuzla tüm kurum ve kuruluşlarıyla sivil toplum kuruluşlarıyla halkımızla hakikaten çok güçlü bir şekilde yönetildiği de muhakkak. Bu manada pek şeye ara verildiği gibi spor müsabakaları, ulusal ve uluslararası organizasyonlar, olimpiyatların ertelenmesi UEFA'nın kararları, bu bağlamda tabii ki Türkiye'de futbol, basketbol, hentbol, voleybolda liglerin ertelenmesi söz konusu oldu. Türkiye bu manada her çeşidiyle liglerin seyircisiz oynanmasından liglerin ertelenmesine vaka sayısına göre en erken önlem alan ülkelerden bir tanesi."

Bakan Kasapoğlu, "O yüzden diyoruz ki, her şeyin başı sağlık. Sağlık şartları, Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığımız, onların bu noktadaki görüşleri ve bu anlamdaki çalışmalar çerçevesinde inşallah liglerin de her branşıyla oynanacağı, seyirciyle sporcuların buluşacağı günler de gelecektir, buna inanıyoruz. İnşallah şu süreci hep birlikte güçlü bir şekilde atlatalım." ifadelerini kullandı.

Liglerin yeniden başlaması halinde seyircili mi, seyircisiz mi olacağı, nasıl bir yol izleneceğine yönelik soru üzerine Bakan Kasapoğlu, "Burada en önemli konu Bilim Kurulu'nun bu konudaki çalışmaları, yönlendirmeleri ve sağlıkla ilgili gereklilik durumları, bunlara göre mutlaka en sağlıklı karar alınacaktır." şeklinde konuştu.

"(Play-off) Henüz tartışılan bir konu değil"


"Spor müsabakalarının iki ya da üç ay daha yapılamayacak olması durumunda Süper Lig'in son puan durumuna göre tescili ya da iptali söz konusu olabilir mi?" şeklindeki soru üzerine de Bakan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

"Tüm konular durumun gidişi, dünyadaki uygulamalar, UEFA açıklamaları.. Bu anlamda gerçekten kapsamlı gereken ne varsa bunun yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Maksat açıkçası önce bu sürecin en güçlü en sağlıklı bir şekilde atlatılması, tekrar millet olarak dünya olarak sağlıklı günlere herkesin birbiriyle en güzel şekliyle buluşabildiği, konuşabildiği ve müsabakaların, organizasyonların gerçekleştirilebildiği günlere dönmek. İnşallah o günlere döndüğümüz de bunların her birinin en güzel şekilde aşılacağına inanıyoruz."

Bakan Kasapoğlu, "Ligin başlaması halinde play-off tartışıldı mı, senaryolar arasında yer alan unsur mu?" sorusu üzerine ise "Henüz tartışılan bir konu değil. Özellikle altını çizmek istiyorum her şeyin başı sağlık. Sağlık önceliğimizi hiçbir kitlenin ben gözardı edeceğini düşünmüyorum. Bu manada da spor camiamıza teşekkür ediyorum. Sporcularımıza, spor yöneticilerimize bu konudaki duyarlılıkları, hassasiyetleri ve bu çerçevedeki Sağlık Bakanlığımıza, Bilim Kurulumuza yönelik güvenleri nedeniyle. İnşallah bugünleri aşacağız." şeklinde görüş belirtti.

Sporun rekabetle güzel olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, "Spor taraftarıyla, seyircisiyle centilmenlik anlayışıyla güzel. İnşallah bugünlere en güçlü şekilde döneceğiz. İddiamız sporda her alanda sadece bir branşta değil; ülkemizin biliyorsunuz çok ciddi bir yükselişi var, voleybolcularımızı gördük. Bireysel anlamda sporcularımız gördük, olimpiyatlara yönelik çok ciddi hazırlıklarımız söz konusu ve inşallah bu süreci spor açısından da irtifa kaybetmeden daha güçlü bir şekilde yöneteceğiz. Buna inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda gelecek yıl milli takımın iddiasını en güzel şekilde oraya koyacağını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Yine basketbolda, voleybolda her alanda sporcularımızın iddiasını sürdürmeye yönelik en ciddi desteklerimiz, devlet ve bakanlık olarak bugüne kadar olduğu gibi devam edecek. Ülkemizin sporda geldiği nokta hepimizin malumu özellikle son 18 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla hakikaten mükemmel tesisleriyle, sporculara verilen ciddi desteklerle çok güzel aşamalara geldi. Gerek olimpiyatlarda 2021'de gerek diğer ulusal, uluslararası müsabakalarda sporcularımız şanlı bayrağımızı en güzel şekilde dalgalandırmaya devam edecekler. Yine taraftarıyla, seyircisiyle, teknik adamıyla spor severiyle buluşmaya kucaklaşmaya devam edeceğiz, ben buna inanıyorum."

Spor camiasında koronavirüsten etkilenenler

Toplumun her kesiminden olduğu gibi spor camiasından da koronavirüs salgınından etkilenen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, kulüp yöneticisi Abdurrahim Albayrak, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ve diğer spor adamlarının sağlık durumlarını takip ettiklerini belirten Bakan Kasapoğlu, "Fatih hocayla görüştüm, Abdurrahim Beyle, Göksel Beyle her biriyle görüştüm, takip ediyoruz. İnşallah her biri de en güçlü şekilde döneceklerdir. Sağlık durumlarının her geçen gün iyiye gittiğini de takip ediyoruz." dedi.

Kasapoğlu, "Gerçekten önemli bir süreç 'evde kal' kampanyası bu anlamda spor camiamızın da güçlü bir şekilde destek verdiği bir kampanya. Sporcularımızın topluma örnek olma durumu söz konusu. Bu süreci inşallah sporcusuyla, siyasetçisiyle, genciyle, büyükleriyle tüm toplum olarak dayanışmanın en güzel örneklerini ortaya koyarak atlatacağız, bunu görüyoruz." şeklinde konuştu.

Gönüllü gençlerin bu süreçte yaşlılar için yürüttüğü çalışmalara da değinen Bakan Kasapoğlu, "Büyüklerimize destek olmak, kimi kimsesi olmayan büyüklerimizin elinden tutmak bu manada onların bu zor süreci atlatmasına katkıda bulunmak adına gönüllü gençlerimizle yaptığımız çalışmalar var. Bu manada gönüllü gençlerimize özellikle teşekkür ediyorum. Ülkemizin dört bir yanında büyüklerimize destek olma adına güzel çalışmalar var. Milletimizin her bir ferdi gerçekten ne kadar asil bir ecdadın torunları olduğumuzu ve ne kadar kutlu bir emanete sahip olduğumuzu bizlere tekrar gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Bu süreçte kulüplerin maddi açıdan da olumsuz etkilenmesi dolayısıyla spor kulüplerine yönelik devletin desteklerine ilişkin de Bakan Kasapoğlu, "Bakanlık olarak özellikle stadyumlar, salonlar ve bu çerçevede kullanılmayan ticari üniteler, kiracılar olmak üzere onların kiralarıyla ilgili bir takım düzenlemelere gittik. Onlardan kira alınmaması, alınmayan dönemlerin önümüzdeki süreçte uzatılarak devam ettirilmesi adına sporu, sporcuyu kulüpleri koruma onları bu konuda destekleme adına çalışmalarımız var. Özellikle devlet olarak hakikaten federasyonlarıyla kulüpleriyle çok ciddi anlamda destekleri ortaya koymuş devletiz. Bunda da hükümetimizin vizyonu, Sayın Cumhurbaşkanımızın spora sporcuya olan desteği, onlara özel ilgisi çok önemli bir yer tutuyor. Bugüne kadar olduğu gibi sporumuzu daha yükseklere taşıma hedefimizden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

"Gençlerimize sporcu potansiyelimize güveniyoruz"

Gençlere güvendiğini aktaran Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"İthal eden değil üreten bir spor anlayışıyla bu anlamda gençlerimize, sporcu potansiyelimize güveniyoruz. Bizim insanımız, bizim çocuklarımız, gençlerimiz, hakikaten çok yetenekli çok başarılı olma potansiyeli yüksek gençler. Onların potansiyellerini ortaya çıkarma adına altyapılara önem veren, yetiştiren, üreten bir anlayışı da daha ciddi anlamda görünür kılmamız lazım. Bunun da tabii ki gerek kulüplerimiz gerek federasyonlarımız tüm spor camiamızca da açıkçası kabul edilmesi bizler açısından da çok sevindirici."

Kriz kelimesini spor camiasıyla bir arada tutamayacaklarını vurgulayan Kasapoğlu, "Spor demek üretim demek, başarı demek. İnşallah sporun olduğu yerde her türlü zorluğun üstesinden yine ifade ettiğim gibi dayanışmayla, kardeşlikle ve rekabetle geleceğiz. Rekabetten hiçbir zaman korkmuyoruz, rekabet demek kalite demek, çıtayı yukarılara taşımak demek. Rekabeti yeter ki centilmence, dostça kardeşçe ortaya koyalım." diye konuştu.

"Her alanda altyapı, altyapı, üretim, üretim" diyen Kasapoğlu, "Bizim en önemli yaklaşımlarımız. Üretmediğiniz müddetçe dışarıdan getirdiğiniz sporcularla nereye kadar gideceğiz. Bunun ben sporcularımızla, kulüplerimizle, federasyonlarımızla, yöneticilerimizle her konuştuğumda her biri de aynı kanaatteler inşallah bu süreçleri üretim adına yeni sporcularımızı tüm dünyaya model olacak bu manada da dünyada bizi başarıyla temsil edecek sporcularımızı inşallah önümüzdeki süreçte çok daha fazla göreceğimize inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

banner116
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner117

banner68

banner110

banner91

banner92

banner109

banner118

banner70

banner48

banner47

banner111

banner74

banner75