banner108
Öne Çıkanlar arenasporkolik kktc spor YDÜ KKTC SPOR MANŞETLERİ Doğan
banner81
banner97

Bu haber kez okundu.

Hashtag Performance Drag Yarışı Akıncılar’da Yapılıyor..!
banner98

Hashtag Performance ana sponsorluğunda yapılacak Drag yarışı için hazırlıklar tamamlandı. Lifecell Digital’in iletişim sponsorluğunda, Capital Radio’nun medya sponsorluğunda, Mobile Link Cep Shop, Çağkan Yapı İskele Sistemleri, NEU Hospital, Comment Printing, Cahit Necipoğlu Ltd., Değirmenlik Belediyesi ve Prime Cars’ın da katkılarıyla hayata geçirilecek olan yarış, Güven Sigorta 2022 Kuzey Kıbrıs Drag Yarışları Şampiyonası’nın ikinci yarışı olacak. Yarış öncesi Eziç Lefkoşa’da basın toplantısı yapılarak organizasyon basına tanıtıldı. Toplantıda; KKDSOD Başkanı İsmet Tufan, Şampiyona sponsoru Güven Sigorta Hasar Müdürü Çağan Kubilay, yarışın ana sponsoru Hashtag Performance Direktörü Aykan Kalay, İletişim sponsoru Kuzey Kıbrıs Turkcell-Lifecell Digital adına Genel Müdür yardımcısı Burcu Topal, Cahit Necipoğlu Ltd. Direktörü Gökhan Necipoğlu, Mobile Link Cep Shop direktörü Mehmet Karadeniz ve KKDSOD yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

3 Haziran Cuma günü 17.00-22.00 saatleri arasında sıralamaların yapılacağı organizasyonda heyecan, 4 Haziran Cumartesi günü 17.00’de ikili çıkışların başlamasıyla tavan yapacak. Şu ana kadar 69 kayıt alınan organizasyonun gece 24.00’e kadar sürmesi bekleniyor. Kayıtlar ise yarın (2 Haziran Perşembe günü) tamamlanacak. 2022 yılında toplam 5 yarış olarak yapılacak Güven Sigorta 2022 Kuzey Kıbrıs Drag Yarışları Şampiyonası’nın ikinci yarışı olacak organizasyona Türkiye’den 1, güneyden ise 6 yarışçı kayıt yaptırdı. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi sezonun açılış yarışında da hem seyircilerden, hem de yarışçılardan büyük ilgi görüp, binlerce insan Akıncılar Tünel Yolu’na akın etmişti. Ülkemizin en hızlı araçları ve pilotlarının kozlarını paylaşacağı organizasyona kayıtlar devam ediyor.

İsmet Tufan: Kıbrıs’ın en hızlı arabaları bu yarışta olacak

Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği Başkanı İsmet Tufan, “Ben öncelikle size yarışımızdan bahsetmek isterim. Bu sezon 5 yarış olarak planladığımız Güven Sigorta 2022 Kuzey Kıbrıs Drag Yarışları Şampiyonası’nın ikinci yarışı olacak olan Hashtag Performance Drag Yarışı için burada bulunuyoruz. Henüz bir pistimiz olmadığı için yine Akıncılar tünel yolunda yapılacak olan yarışımız havaların da ısınmasıyla gece yarışı olarak yapılacak. Cuma akşamüzeri sıralamalar, Cumartesi 17.00’den itibaren ise yarışımız başlayacak.

Şu ana kadar 69 kayıt aldık ve kayıtlarımız 2 Haziran Perşembe gününe kadar devam edecek. Bu araçların 1 tanesi Türkiye’den, 6 tanesi de Rum kesiminden yarışa katılacak. Bu yarış yeni bir kadın yarışçımız daha var ve böylece kadın sporcularımızın sayısı 4’e çıktı. Bildiğiniz gibi yarışımız seyirciler tarafından çok yoğun ilgi gören bir Motorsporları dalı. Bu yarışa da her zaman olduğu gibi 5 bin ve üzeri seyirci bekliyoruz. Maalesef henüz bir pistimiz olmadığı için, seyircilerin kısıtlı oturma alanı bulunan tribünlerde yer alabilmek için erken piste gelmesi gerekiyor. Bu konuda da seyircilerimizden anlayış bekliyoruz. Piste gelemeyecek olan arkadaşlarımız için de yarışımızın derneğimizin facebook sayfasından canlı yayınlanacağını hatırlatmak isterim. Bu yayınlar Gelengül Production farkıyla yayınlanacak ve iletişim sponsorumuz Lifecell Digital’in internet desteğiyle yayınlanacak, onlara da ayrıca teşekkür etmek isterim. Kuzey Kıbrıs Turkcell ayrıca alana baz istasyonu kurarak seyircilerin de kesintisiz internet kullanmasını sağlayacak. Tüm alanın güvenliği ise şampiyona ana sponsorumuz Güven Sigorta tarafından sağlanacak. Tüm katılacak olan yarışçılarımıza başarılar, seyircilerimize de keyifli bir yarış dilerim.”

Çağan Kubilay:

Şampiyona sponsoru Güven Sigorta Hasar Müdürü Çağan Kubilay, “Bu güzel organizasyon için, başta Başkan İsmet Tufan ve ekibi olmak üzere, katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz. Bu ekip artık KKTC sınırlarına sığmıyor ve Türkiye’de yapılan yarışlarda da görev alıyor. Bu tür organizasyonların daha güzel ve verimli olabilmesi için katkıların artmasını temenni ediyoruz. Gençliğimizi daha güzel eğlenebileceği, tehlikesi olmadan daha güzel vakit geçirebilecekleri etkinlikleri sunabilmek için Güven Sigorta olarak Motorsporlarına her zaman olduğu gibi katkı koymaya devam edeceğiz. Hafta sonu bizleri güzel bir etkinlik bekliyor. Bu yüzden Motorsporları seven tüm halkımızı hafta sonu yapılacak etkinliğimize bekliyoruz.”

Aykan Kalay:

Yarışa destek veren firmalardan Hashtag Performance Direktörü Aykan Kalay, “Bu yarışların devamlılığını sağlayabilmek için biz Hashtag Performance olarak desteğimizi sürdüreceğiz. Yeni havaalanının aktif hale gelmesiyle bizim yarışacak bir yerimiz olmayacak. Biz yapılması planlanan yeni pist için de elimizden gelen katkıyı koymak istiyoruz ve gençlerin caddelerde değil de pistlerde yarışmasının devamlılığını sağlamak istiyoruz. Sezonun herkese kazasız, belasız, başarılı, herkesin eğlenebileceği yarışlarla geçmesini diliyorum.”

Burcu Topal:

İletişim sponsoru Lifecell Digital adına Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Yardımcısı Burcu Topal: “Bizler Lifecell Digital Turkcell Ev İnterneti olarak iletişim sponsoru olarak bir kez daha bu güzel organizasyonda yer alıyoruz. Ülkemizin sevilen ve büyük ilgi gören spor dallarından olan bu yarışa destek vermekten mutluyuz. Özellikle gençlerin ve kadın sporcuların yer alması mutluluk verici. Bu sporda emeği geçen herkesi kutluyorum. Bizler Lifecell Digital olarak en iyi hizmeti vermek için her zaman çalışıyoruz. Burda da tüm katılımcılara, sporcularımıza başarılar diliyorum. Kazasız belasız bir yarış olmasını diliyorum. Hazır hız demişken de ülkemizin de bu kadar her alanda teknolojiyi kullanırken, adamıza yakışan internet hızlarına erişebilmek dileğiyle deyip tüm yarışmacılarımıza başarılar diliyorum.

Gökhan Necipoğlu:

Yarışın sponsorlarından Cahit Necipoğlu Ltd. Direktörü Gökhan Necipoğlu, “Sezonun ilk yarışının ana sponsoru olarak, derneğimizin gerçekleştirdiği o güzel organizasyon için emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bizler her zaman Motorsporlarının bir köşesinde olmak istiyoruz. Bunu da katkılarımızla yapmaya çalışıyoruz. Ben bir konuya değinmek istiyorum. Dünyanın her yerinde bu organizasyonların yapılabilmesi için özellikle otomotiv sektöründen birçok firma destek vermektedir. Ülkemizde de yağ firmaları olsun, otomobil firmaları olsun bu Motorsporlarının içinde görmek istiyorum. Fırsat bulmuşken bu konuya değinmek istedim. Biz desteklerimizi her zaman sürdüreceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Mehmet Karadeniz:

Yarışa destek veren firmalardan Mobile Link Cep Shop Direktörü Mehmet Karadeniz: “Bizler Mobile Link Cep Shop ailesi olarak her zaman derneğimizin yanındayız. Bizler de sporcu olarak bu spora gönül vermiş arkadaşlarımızın her zaman destekçisi olacağız. Temennimiz sokaklarda, caddelerde değil, güzel bir pistimiz olursa orada yarışalım. Keyifli, kazasız, belasız bir yarış dilerim.”

Güncel Kayıt Listesi:

No.

Pilot

Araç

1

1

İBRAHİM ALKAN

Doğan Turbo ''Izdırap''

2

2

MUSTAFA KEMAL BARAN

Toyota Chaser JZX100

3

4

FATİH UĞUR

Tofaş Doğan

4

5

FİKRET BELCİOĞLU

Doğan SLX

5

6

DENKTAŞ ZURNACI

Honda Civic

6

7

AYKAN KALAY

Audi RS3

7

8

ATAKAN ÇAĞLAR

Toyota Celica Turbo

8

9

BAYRAM SAYLIK

Honda DC5

9

10

HÜSEYİN DENEY

Honda Civic

10

11

BURAK ÖZER

Mitsubishi Lancer EVO

11

12

ÇAĞKAN ÖZGÜR

Toyota Starlet

12

14

SÜLEYMAN KAPLAN

Doğan SLX

13

15

MELİSA KAPLAN

Honda Type R DC5

14

16

ESAT AYCAN

Seat Leon

15

17

STELLİOS SOTTOU

Honda Turbo 4x4

16

18

HALUK YILDIRIM

BMW E46

17

19

KEMAL TOPCUOĞLU

Honda Civic B20

18

20

MERT YİĞİT YOLCUOĞLU

Mercedes 190

19

21

ÖMER ÖZDEMİR

VW Golf 3 1.8T

20

22

AHMET ÖKSÜZOĞULLARI

Nissan Silvia

21

23

SALİH HÜRTAŞ

Honda

22

24

SEMİHA NUR GÜNGÖRMÜŞ

Toyota Glanza

23

25

KEMALCAN KALKIR

Mitsubishi Talon 4WD

24

26

OSMAN TEMEL

Honda EF

25

27

ÖZNER ÖZGÜLER

BMW E30 SR20 Turbo

26

28

AHMET GÜN

Nissan Prumer SR20

27

29

ÜLKÜ ERÇOBAN

Nissan Silvia S15

28

30

AHMET ORHAN

BMW E30 Turbo

29

31

P.P. TUNING PERFORMANCE

Honda Civic EG 4x4 Turbo

30

32

KEMAL ATAOĞLU

Audi S7 2015

31

33

BERKE SARI

Audi S3

32

34

MUSTAFA ÖZEN

Mercedes

33

35

ERDOĞAN DAĞAŞTI

Renault 9

34

36

UMUT MANİ

Honda CRX

35

37

ONAT KUTLAR

Honda Civic

36

38

OSMAN İSKELELİLER

Honda Civic

37

39

TURGUT ARŞAN

Honda Civic

38

40

HAKAN ERSEV

Honda Civic

39

41

ALİ ÇIDAN

Honda Civic

40

42

HAMİT DEMİR

Honda Civic EG

41

43

NİHAT BÜRÜNCÜK

Honda EG

42

44

SEREN ÖZGÜRLÜ

Honda Civic

43

45

AHMET DEBRELİ

Audi S1 2015

44

46

YAKUP ŞAH

Honda EP3

45

47

DİMİTRİS DİMİTRİOU

Subaru WRX

46

48

FAİK SARDU

Starlet GT Turbo

47

49

ALİ INANDIM

Doğan SLX Nos

48

50

BEKİR BOZKURT

Honda Integra DC5

49

51

Antreas xatzigianis

Honda Integra DC2

50

52

George xatzigianis

Honda Civic EG

51

53

TANCAN KEMALLER

Nissan Silvia S13

52

54

BERKE BARKUT

Toyota Starlet GT Turbo

53

55

MEHMET KARADENİZ

Honda Type R DC5

54

56

COŞKUN GÜREL

VW Golf 7 R

55

57

VASİLİS BPD

Honda Nos

56

58

HABİB YILDIRIMLAR

Audi RS3

57

59

SAMİ ÖNEN

Honda Civic

58

60

TEKİN TOPÇAM

Nissan Silvia

59

61

BARIŞ KOCAMANYEĞİT

Honda Civic

60

62

DOĞUKAN DAVMAN

Mini R56

61

63

ERKAN KIR

BMW E30

62

64

ABDULLAH KULU

Honda

63

65

HÜSEYİN GÜNE

Honda Integra Type R DC5

64

66

ALİ KASAPOĞLU

Honda EK

65

67

İBRAHİM YAKUPOĞLULARI

Honda Civic

66

68

ALİ ER

Honda Integra DC5

67

72

GÜRKAN GÜLDEREN

Honda Civic EK

68

83

ŞEVKET KAVALCI

Honda Civic

69

99

EMRE KANAL

Toyota Starlet

banner116
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner117

banner68

banner110

banner91

banner92

banner109

banner118

banner70

banner48

banner47

banner111

banner74

banner75