Niyazi Beydağlı, Ozan Emiroğlu, Suat Anıl ve Aydın İsmihan’dan oluşan dağcı sporcular Afrika kıtasının en yüksek dağı olan Kilimanjaro’nun zirvesine tırmanarak isimlerini toplumumuzun spor tarihine yazdırmayı başarmıştı.
Tırmanış için 8 günlük zorlu bir süreçte 5 bin 895 metre yüksekliğindeki zirveye çıkmayı başaran sporcular, zirve tırmanışını Şampiyon Meleklerimize adayarak zirvede meleklerimiz adına bir pankart açarak anlarını ölümsüzleştirdi.
Konuyla ilgili Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği şu açıklamayı yaptı: “Sporcularımıza şampiyon melekler aileleri olarak dünyanın bir ucunda davamıza verdikleri destek için teşekkür eder, gelecek spor hayatlarında başarılar dileriz.-