KTFF BTM Kurulu’nun aldığı kararlar şöyle;
KIRMIZI KART VE DİSİPLİN CEZALARI |
Ogün Dursun (Zella Estate Yenierenköy)2 Maç |
Caner Nurçin (Zella Estate Yenierenköy)3 Maç |
Yusuf Kaya (Bostancı Bağcıl)1 Maç |
Muhammed Uğur Bitik (Bostancı Bağcıl)3 Maç |
Besim Aykanat (Mevlevi)1 Maç |
Berkay Tuna (T. Ersalıcı Dikmen Gücü)1 Maç |
TEKNİK DİREKTÖR, ANTRENÖR, YÖNETİCİ VE KULÜP PERSONELİ |
Halil Erdoğuş (Dörtyol)1 Maç |
Fırat Özakıncı (Gülgün Süt Düzova)1 Maç |
4 SARI KART NEDENİYLE 1 MAÇ CEZALI OYUNCULAR |
Murat Çelik (Ortaköy) |
Aydın Yavuz (T. Ersalıcı Dikmen Gücü) |
Atakan Zubi (Gülgün Süt Düzova) |
Seyhan Karadağ (Demirhan) |
Baran Derin (Northernland Dipkarpaz) |
BTM KURULU KARARLARI
19987 maç numarasıyla 16.12.2023 tarihinde Zümrütköy Stadında Mevlevi – Bostancı Bağcıl arasında oynanan Digitürk Kıbrıs BTM 1. Ligi Beyaz Grup 5. hafta müsabakasına ilişkin hakem ve gözlemci raporları incelenmiştir. Bu çerçevede, ilgili müsabakada oyunun oynandığı esnada Mevlevi SK taraftarlarının hakemlere küfür ve tehditlerinin yanında iki kez saha içerisine girmişler, rakip oyunculara saldırmış ve olayların oluşmasına da sebep olmuştur. Bununla birlikte, Bostancı Bağcıl taraftarları da sahaya girmiştir. Bahse konu olayların değerlendirildiğinde KTFF Disiplin Talimatı’nın 52. Ve 53. Maddelerine aykırı hareket edilmiştir. Bu cihetle, Mevlevi Spor Kulübüne 1 maç saha kapatma ve 3.000 TL (Üç Bin TL) para cezası verilmesine ve Bostancı Bağcıl SK takımına da uyarı cezası verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.