banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
21 Mart 2018 Çarşamba

Kriz Başlamadan Çözüldü..!
banner62

Yeniboğaziçi oh dedi

23 Şubat 2015, 00:38
Bu makale 2493 kez okundu
Yeniboğaziçi oh dedi
ABDULLAH ZAİFOĞLU
 Maçlar vardır ki izlemeye gelenlere zevk verir. Maçlar vardır ki izleyenler zevk almasa da her iki takımın verdiği mücadeleyi takdir eder. Ancak zaman zaman öyle maçlar oynanır ki sahada mücadele eden iki takım mı, bir takım mı diye kendi kendinize sorarsınız. 
Yeniboğaziçi Çetinkaya maçını izlerken Çetinkaya’nın maç boyunca hiç ama hiçbir şey yapmadığını, hatta ve hatta pozisyon dahi yaratamadığını gördük. Bunları yapmazken kalesinde birçok da pozisyon verdi. Yediği gollerde rakiplerini sadece seyrettiler.
  Y.Boğaziçi ise kazanmak için her yolu denedi. Golü de erken bulunca maçı ok daha rahat bir konuma soktu. Ancak 9’ncu dakikada attıkları golden sonra oyunu ok fazla geride kabul ettiler. Birkaç cılız atakla rakip alan geçmeye çalıştılar. Golden sonraki ilk atakları 36’ncı dakikada oldu. Böyle oynamalarına rağmen rakiplerine de pozisyon vermediler. Diallo takımın en iyilerinden biriydi. Gerektiği anlarda kendi defansının arasına da girerek olası rakip atakları kesmiş oldu. Defansın önünde iyi işler yaptı. Bunlarla da kalmayıp takımına kazandırdığı ikinci golle galibiyeti perçinleyen adan oldu. 
  Atılan birinci golde M.Tekpınar’ın takipçiliğini de taktir etmek lazım. Kendi sahalarındaki gol yememe alışkanlığını bu mata da sürdürdüler. Böyle bir rakip karşısında gol yemeleri de beklenemezdi. Belki çok gol atmadılar, ancak attıkları her golün değeri çok çok fazla oldu. 16 gol atarlarken topladıkları puan sayısı da 32 oldu. Takımda ilk kez yer alan Allen hiç yabancılık çekmedi. İlk dakikada rakip kaleyi yoklayan adamdı. Maçın genelinde de iyi mücadele etti. Hiçbir zaman boş bırakılamayacak biri olduğunu gösterdi. Takıma katkısı çok olacak bir oyuncu. Y.Boğaziçi maçlarda her şeyi yapabilecek bir takım oldu. Teknik adam Gürsel Kaçmaz’ı da kutlamak gerek.
  Çetinkaya bir hafta önce G.Birliği takımını farklı mağlup etmişti. Bu maça gelirken de mutlak puan veya puanlar almak istiyordu. Fakat istemek başka alabilmek başkadır. Bu maçı gördükten sonra G.Birliği’ne nasıl 4 gol attılar diye düşünmek lazım.
  90 dakika boyunca rakip kalede bırakın tehlikeli olabilmeyi, pozisyona dahi giremediler. Kaleci Ersoy maçı yere yatmadan tamamladı. Not edebileceğimiz bir tek pozisyon bile yaratamadılar. İlerideki Amodu top bile alamadı. Yenilen gollerin ikisinde de adeta uyudular. Özellikle ikinci golde Diallo’ya sadece refakat ettiler. Orta alanda bir tek olumlu top kullana yoktu. 
  Gol atabilmek için maçın son bölümlerinde Gökhan oyuna alınırken İ.Faye ileriye gönderildi. Ama sadece ilerideki oyuncuların sayısının artmasını sağladı. Çetinkaya bu mağlubiyetle çok zor durumlara düştü. Belki daha çok maç var, ancak görüntüleri ilerleyen maçlar için hiç ama hiç ümit vermiyor. Hiçbir oyuncu sorumluluk almak bir yana, adeta pozisyonlardan kaçmaya çalışıyorlar. Toparlanıp seri galibiyetler almazlarsa play-out maçları da onlara ilaç olmayacak.


    Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55