banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
21 Mart 2018 Çarşamba

Kriz Başlamadan Çözüldü..!
banner62

YDÜ’ye Macarlar da direnemedi...

10 Kasım 2016, 23:48
Bu makale 1701 kez okundu
YDÜ’ye Macarlar da direnemedi...
ŞÜKRÜ BURAĞAN


Avrupa kupalarına kalmak, her takımın harcı değil. Avrupa kadın basketbolu, her yıl ciddi yükseliş gösteren, maliyetlerle de bunu ortaya koyan bir görüntüde. Böyle bir Avrupa’da kupa mücadelesi vermek meşakkatli bir iş olurken, Yakın Doğu Üniversitesi bir Kıbrıs takımı olarak bunu ortaya koymayı başarıyor. Vay efendim Türkiye üstünden katılıyormuş, geçin bunları, ne şekilde katılacaktık ki sanki? Atletlerimiz Meliz ve Yiğitcan Türkiye forması giyip yarışıyor, ama onların Kıbrıslı Türk olduğunu biri inkar etmiyorsa, kimse de bu konuda tersini söyleyip çelişkiler bataklığında tutunacak dal aramasın.

Böylesi bir yapı içinde YDÜ, EuroCup’ta başlattığı yürüyüşüne emin adımlarla ilerliyor. Basketbolun ekollerinden Olympiakos’u Yunanistan’da yenen, Kosice’yi evinde deviren YDÜ, Macar ekip Miskolc ile de çetin bir maç oynadı.


Ekibimizin rakibine oranla kadro kalitesi, bu maçın neticesini ilk periyotta belirledi. Her ne kadar da Hallingsworth’ün faul problemine yakalanması can sıkıcı olsa da, onun eksikliği hiç hissedilmedi. Anna Vajda kendi ülkesinde oynamasının heyecanına biraz kapılmış olacak ki, istediği oyunu tutturamadı. Ancak gecenin yıldızı Angelica Robinson, Macar ekibini neredeyse tek başına çözen oyuncu oldu. Carson’un şut atışındaki soğukkanlılığı isabetli atışlarla birleşince, YDÜ’nün galibiyeti farklı oldu.

Grup maçlarının elbette ki önemi var, sıralama anlamında ciddi avantaj getirebileceği ortada. Ancak ne olursa olsun, ikinci turdan itibaren dişe diş mücadelelerin olacağı ve rakip takımların tur atlamak için arenaya çıkan boğaya dönüşeceği bir gerçek.


YDÜ grup maç performansını buralarda da göstermeli, üzerine daha da yoğun bir konsantrasyon koymalıdır. Başarı, çoklu bir bileşendir. YDÜ’de bu bileşenlerin birçoğu var. Önemli olan kalan eksikleri tamamlamaları ve tabi şansın da yanında olmasıdır.

İrfan Günsel, öngörüleri ile sporumuza geniş bir tünel kazıyor. Günün sonunda gelecek bir kupa ile tünelin sonu görünecek. İşte o zaman tüm bu çabaların neden olduğu herkes tarafından daha net anlaşılacaktır.     Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55