banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
21 Mart 2018 Çarşamba

Kriz Başlamadan Çözüldü..!
banner62

Neymiş? her şey para değilmiş

18 Şubat 2015, 14:03
Bu makale 2928 kez okundu
Neymiş? her şey para değilmiş
LEVENT TEZEL
 Zor gol atan, zor gol yiyen, beraberliği seven, ofansif futboldan ziyade defansif futbolu benimseyen iki takımın maçından tempo, atak üstüne atak beklemek doğru olmazdı. Bu doğrultuda gerçekten de temposu düşük, orta alanda topa sahip olma mücadelesinin çok fazla olduğu, dişe diş, kora kor bir maç izledik. 
Aradaki puan farkı nedeniyle mantık olarak Yeni Boğaziçi’ne beraberlik yeterliydi. Serdarlı’nın üst gruptan kopmama ve aradaki puan farkını kapatma adına kazanmaktan başka şansı yoktu. Yeni Boğaziçi puanını alırken oynadığı futbolla galibiyeti de kaçıran taraftı. Sezon başından beri kendisiyle ilgili düşer veya kesin play- out oynar düşüncelerini sürekli olarak yanıltan, çok iyi uyguladıkları takım savunması, sahip oldukları direnç ve inanç sayesinde topladığı puanlarla Yeni Boğaziçi bir kere daha gücünü ispat etti. Üstelik birçok takım gibi Yeni Boğaziçi’nde de aylıklar, primler düzenli ödenmiyor. Ancak futbolcular sahaya çıkıp dünkü gibi elinden gelen mücadeleyi yaptığı için Yeni Boğaziçi bugün istediği yerde bulunuyor. 
O halde neymiş? Her şey para değilmiş. 
Diğer taraftan dünkü maçı kesin olarak kazanması gereken Serdarlı’da ise futbolcuları tek tek ayırmaya da gerek yok. Tüm takım son derece kötü oynadı. Baskılı oynar gibi görünmelerine rağmen, galibiyet golünü çok istemlerine rağmen bunu elde edecek gerçek eforu gösteremediler. Maddi sıkıntıların olduğu bir başka takım da kabul etmek gerekir ki Serdarlı’dır. 
Hatırlayın çok kısa süre önce paraları ödenmediğinden antrenmanları boykot etme kararı alan futbolculara o krizden çıkış sonrası her ayın 15’inde maaşların ödeneceği sözü verilmişti. Yapılan girişimler sonucu maaşlar söz verilenden de 2 gün önce ödendi. Peki, ne oldu? Bu, sahaya önce iyi futbol, sonra galibiyet olarak yansıdı mı? 
Koskoca bir hayır. O halde neymiş? Her şey para değilmiş. 
Serdarlı’da herkesin bunu öğrenmesi, bu maçtan çok ciddi dersler çıkarması gerekiyor. Eğer öğrenmezlerse ve bazı futbolcular bu kafa yapısıyla giderlerse bu yolun sonu felakettir benden söylemesi. Maçın geneli tipik bir beraberlik maçı oldu. Serdarlı baskılı başladı ve takımın tek hareketli ismi Akinova ile golü buldu. Yeni Boğaziçi, savunma düzenini bozmadan uzun toplarla pozisyon aradı. Serdarlı savunmasının yaptığı saçma sapan bir hatadan ilk yarının son bölümünde beraberliği de buldular. İkinci yarıda Serdarlı rakibine baskı kurmaya çalıştı. Yeni Boğaziçi ani kontra toplarla gol aradı. Maçın yıldızı 35’lik Adem’in şutu çizgiden çıkmasa 3 puan Yeni Boğaziçi’ne gidecekti. 
90+4’te hakeme hareketleri nedeniyle doğru ve haklı bir kırmızı gören İbrahim Kabore ise takıma net olarak ihanet etti.  O halde neymiş? Her şey para değilmiş. Maç sonunda Serdarlı tarafının maçın hakemi Mehmet Sezener’e takdir haklarını Yeni Boğaziçi’ne gösterdiği yönünde tepkiler vardı.  Kısmen haklılık payları olabilir. Ancak alınan sonuçla ilgili önce kendi takımlarının performansına ve kötü futbollarına bakmaları, daha sonra suçu başka yerde aramaları en doğrusu olacaktır.


    Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55