banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
21 Mart 2018 Çarşamba

Kriz Başlamadan Çözüldü..!
banner62

Nefesi yeten, ayakta kalır…

23 Şubat 2015, 00:22
Bu makale 7087 kez okundu
Nefesi yeten, ayakta kalır…
SONGUÇ KÜRŞAD
 Son söyleyeceğimi önceden söyleyeyim. Lefke 37. dakikada Aziz’in kırmızı kart görmesi ile 10 kişi kalmasaydı Yenicami’nin işi çok zordu. Neden zordu? Çünkü cezaların hırslandırdığı ve bu hırsı agresifleşen futbol ile sahaya yansıtan Lefke, başında öne geçtiği maçı kolay kaybetmezdi. Öylesine hırslı, öylesine kazanma arzusu ile oynuyorlardı ki geçen hafta ilk yenilgisini alan Yenicami’nin bir yenisini tatması hiçten bile değildi. Ancak ne kadar hırslı olursanız olunuz, ne kadar kazanmak için gerekenleri yaparsanız yapınız, uzun süre eksik oynayan bir takımın nefesi bir yere kadar yeter. Lefke’nin de öyle oldu. Teknik Direktör Toygar Davulcu kenardan bunu gördü ve beraberliği korumaya yönelik ne gerekirse yaptı ama olmadı. Eksikliğin kendisine pahalıya mal olacağını anlamıştı ki gol atmayı düşünmediğini golcüleri Kasım ve Cedric’i peşpeşe oyundan alarak gösterdi. Bu bile son dakikaya kadar beraberlikle getirdikleri maçı kurtarmaya yetmedi. Aslında aşırı hırs ve fazla motivasyon geçmiş bazı maçlarda olduğu gibi Lefke’ye yeni bir yenilgi tattırdı.
Yenicami aslında geriye düştüğü maçta bir ara kontrolü kaybetmiş gibi olsa da rakibin eksik kalması ile maçın tek hakimi oldu. Maçı oyalamaya ve skoru korumaya yönelik Lefke anlayışını, kurduğu baskı ile bunalma noktasına getirdi. Ünal’ın eksikliği kendini hissettirse de Hüseyin Sadıklar, Uğur, Adil ve Bathsi’nin orta sahadan taşıdığı toplarda Esin ve Halil Turan’ın hareketli futbolu Lefke savunmasını hata yapmaya zorladı. Direkten dönen toplarının bile kazanma hırslarını bitirmemesi Yenicami’nin son bölümde olsa bile istediğini almasını getirdi. Geçen haftaki kazadan sonra yeni bir kaza yaşaması haftalardır başkan bulamayan ve şampiyonluğa giden bir takıma yakışmayan bir pozisyona düşen siyah beyazlıları daha da karmaşaya itecekti, bunu atlatmış oldular.
Kaybetmesine rağmen sahada iyi mücadele eden Lefke’nin futbolcularına taraftarının sahip çıkması güzel. O taraftarın güzel olmayan tarafı, maçın girişinde küfür edecekleri için alacakları cezanın parasını peşin olarak toplamaları, Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu’na, basın mensuplarına ve sağ olsunlar bana koro haline sataşmaları oldu. Ceza alma konusunda rekora giden bir kulübün bu rekora kendi sayelerinde gittiklerini unuturcasına koro halindeki tezahüratlarını sürdürüyorlar. Yanlış yapıyorlar, ısrar etmemeleri gerekiyor, çünkü zararı sahada yürekleri ile mücadele eden Lefke futbolcuları görüyor.


    Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55