banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
16 Aralık 2017 Cumartesi

Yalova'da Kolcu İstifa Etti..! Arayış Başladı..!
banner62

Ne İsa’ya yaradı, ne de Musa’ya.

08 Aralık 2015, 00:07
Bu makale 1046 kez okundu
Ne İsa’ya yaradı, ne de Musa’ya.
COŞKUN KUTAY
 Binatlı’nın, 23 puanla başı çektiği Süper Lig’in zirve yarışında, l6 puanlı Doğan Türk Birliği ile, 17 puanlı Yenicami arasında dün Girne’de oynanan maç, sezonun kalan kısmı için “Kaldıraç” etkisi yaratabilecek, bir yerde de “Tamam” veya “Devam” karşılaşması idi. Zira; kazanan, devre arası transferde takımı güçlendirecek cesareti kendinde bulacak, puan kaybetme lüksü kalmayacak yenilen ise, “Pes” edecekti. Ve sonuçta, bire bir rakiplerin altı puanlık kapışmasında taraflar 2’şer gol attı. Ancak 1’er puan alabildi. 
Kenan, Ahmet Saygı ve Aydın’dan yoksun olmasına rağmen müsabakaya süratli giren ve oyunu rakip alana yıkan Doğan, ilk üç dakika içerisinde mutlak iki pozisyondan istifade edemedi. Ancak; kısa zamanda, önce oyunu dengeleyen ve daha sonra da  Ünal, Neval ve Adil ile orta alanın ve oyunun  kontrolünü eline geçiren Yenicami, Turan, Mehmet Altın ve Hüseyin Sadıklar ile de, Doğan ceza alanında pozisyon üretmeye başladı. Nitekim 8. dakikada H. Sadıklar’ın golü ile öne geçti. Ve 16. dakikada da, kaleci Okyanus’un duruş hatasından da kaynaklanan, Halil Turan’ın attığı nefis frikik golü ile de skoru 2-0 yaptı. 
İlerleyen dakikalarda; Doğan geri dörtlüsünün oyunu çok geride kabullenmesi ve üçüncü bölge oyuncularının da geri dönmemesi, bloklar arasının açılmasına neden oldu. Ve bu arada orta alan oyuncularının da etkisiz oyunu, Yenicami oyuncularının, Doğan yarı alanında daha fazla etkili olmalarına neden oldu.
İkinci devrede;  skoru koruma iç güdüsü ile oyunu kendi alanında kabullenen ve etkisiz kontra ataklarla da neticeye gitmek isteyen Yenicami’ye karşılık, soyunma odasından toparlanmış ve daha dirençli bir takım olarak sahaya çıkan ilk devrenin başarısızı Doğan, hızlı ve hırslı temposu ile oyunu daha öne taşıdı ve bu da, hücumcuların daha fazla ceza alanı içine girmelerini sağladı. Kanatlardan Koral, Salih ve Emin’in bindirmelerinin yanı sıra, Believe ve  Serhan’ın da devreye girmesi ile oyun üzerinde hakimiyet kurdu. Bu arada, Yenicami’yi ayakta tutan ikinci bölgenin oyundan düşmesi ve takımın oyun disiplininden uzaklaşması, makine intizamıyla oynayan Doğan’ın oyunu rakip alana yıkmasına ve pozisyon bulmasını sağladı. Ve bu tempodaki Doğan, genç Selim’in fevkalade ve Erbay’ın kafa ile rakibine yaptığı asisti değerlendiren Believe’in golleriyle, beraberliği yakaladı. Hatta, 90+ da, dünün etkisizi A.Coşkun’un ile de mutlak bir de gol kaçırdı. Neticede; Yenicami puanını 18, Doğan ise 17’e çıkarttı. Ancak kanımca, her ikisi de bu sonuçtan mutlu olmadı. Peki, sevinen kim oldu? Arayı açan bire bir rakipleri.                    
      


    Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55