banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
16 Aralık 2017 Cumartesi

Yalova'da Kolcu İstifa Etti..! Arayış Başladı..!
banner62

Girne’de kontrol kaçtı

04 Şubat 2015, 14:20
Bu makale 1878 kez okundu
Girne’de kontrol kaçtı
TONGUÇ KOTAK
 Basketbol Büyük Erkekler Ligi’nde Girne’de oynanan GAÜ -¬ Koop mücadelesinde bariz hakem hataları, sinirlerin gerilmesi ve tecrübeli Sırp oyuncuların yaptıkları geceye damga vurdu. 
Karşılaşmanın başından itibaren tecrübeli hakemler Nusret Sırdar ile Ulviye Beşe’nin kontrolü kaçırmaları ile maç zaman zaman çığırından çıktı. İkili çalamadıkları düdüklerle maçın kontrolünü kaybettiler. Onlar çalmayınca sahada birbirlerine sert hareket yapan isimlerle bağırıp çağrışmalar ayyuka çıktı. Son anlarda Çağakan’a, Koopspor’un tecrübeli Sırp oyuncusu Dejan’ın yaptığı faulü çalamamaları ve ardından gelen olaylar maçın nasıl bu hale geldiğinin göstergesi idi.
 Çağakan haklı olarak isyan edip, hakkını aradı ama hakemler onun bu çıkışına diskalifiye ederek cevap verince film tam kopmuş oldu. Maça çalınmayan fauller ve maçı kontrolden kaçıran Sırdar ¬- Beşe ikilisi damga vurdu. 
Koopspor yabancı transferinin son günü Dallas’ı gönderip yerine bir Sırp daha aldı. Böylece takımda üç Sırp oldu. Yeni gelen Mladen Pavloviç ilk maçında pek hazır gözükmedi. Ancak sol elli olması ve basketbolu bilen bir ekolden gelmesi ilerisi için Koop’un avantajları. Haftalardır düşüşte olan genç Mert bu maçta kendine geldi. Doğukan ile iyi bir grafik çizdiler. Takımın ağır ağabeyleri İrfan ile Kadri oyunda oldukları dönemde Koop’a iyi katkı verdiler. Bu takımın lideri olan Dejan Raduloviç maç içinde yaptıkları ile dikkat çekti. Raduloviç’in, yaptığı fauller ve rakibi sinirlendirme hareketleri tamamen tecrübe kokuyordu. 
Koopspor ikinci devre için savunmasını iyi çalışmalı. Hücumda pek sorun yok ama savunmada kendine ters gelen takımlara karşı önlemler alması lazım. İkinci yarıda eğer yukarılara çıkmak isterlerse daha iyi işler yapmalılar. 
Gelelim Girne Amerikan Üniversitesi’ne. Cafer hoca ve oyuncular, Koop karşısında rakibin sinirlendirme operasyonuna kurban gittiler. Takımın tecrübelileri Kenan, Ozan ve Çağakan bile oyundan bu yüzden düştüler. Benim anlamadığım ligin en yetenekli genç oyunculara sahip Girne temsilcisinde bu çocukların performansı her geçen maç düşüyor. Ya çok idman yapıyorlar ya da başka bir şey var. Bunu da çözmek Cafer Muhtaroğlu ile Gökay İşkar’a kalmış. 
Koskoca Girne Amerikan Üniversitesi’nin getirdiği iki Nijeryalı ile ligin üstüne çıkma şanları bana göre yok. Girne Amerikan Üniversitesi, basketbola ciddi ciddi katkı yapacaksa iyi yabancılar alması şart. Koop karşısında rakibin sindirme operasyonuna cevap verememeleri de bana göre çok önemli.


    Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55