banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
21 Şubat 2018 Çarşamba

Kartal, Karadağ’da da Uçtu..! (1-2)
banner62

Gruda “YDÜ, rüya gibi bir takım”

YDÜ Kadın Basketbol Takımı’nın Fransız oyuncusu Sandrine Gruda, YDÜ’nün kariyerinde gördüğü en profesyonel Avrupa Kulübü olduğunu ve burada bulunmasının yaptığı en doğru tercihlerden biri olduğunu söyledi.

14 Şubat 2018 Çarşamba 23:56
Bu haber 84 kez okundu
Gruda “YDÜ, rüya gibi bir takım”
 


Kariyerinde önemli başarılarla sayısız şampiyonluklar yaşayan ve takım kadrosuna bu yıl katılan başarılı oyuncu, YDÜ’ye transferini kişisel bloğunda paylaştığı yazıyla anlattı. Spor hayatının en huzurlu ve coşkulu dönemlerinden birini yaşadığını ifade eden Gruda, Yakın Doğu Üniversitesi’ni “Binbir Gece Masalları” şeklinde nitelendirdi.     

“Bugüne Kadar Gördüğüm En Profesyonel Avrupa Kulübü”                                                        

Gelen teklifler arasında en doğru tercihi yaptığını belirten Sandrine Gruda, “Geçen yıl formasını taşıdığım Fenerbahçe Takımı’nı bıraktıktan sonra Fransa’nın ASVEL takımına döndüm. Burada geçirdiğim iki ayın sonunda YDÜ’ye katılmak üzere yeniden büyülü şehir İstanbul’a geldim. YDÜ, 13 yıllık kariyerimde bugüne kadar gördüğüm açık ara en profesyonel Avrupa Kulübü. Birlik ruhu içerisinde topu paylaşan, oyunu zekâ ve mantıkla götüren bir ortamda olmak rüya gibi. Burada olmaktan mutluyum” ifadelerini kullandı.                                                                                                                                            
“Hiç Yabancılık Çekmedim”                                                                                                            

YDÜ’de yabancılık çekmediğini anlatan Gruda, Belçikalı Ann Wauters (Los Angeles Sparks’tan), Amerikalı Jantel Lavender (Fenerbahçe’den) ve Quanittra Hollingsworth (Ekaterinbourg’tan) Yeniden bir araya gelmemiz uyum sürecini hızlandırdı. Yeni takım arkadaşlarım bana rehberlik ederek kulübün özünü, günlük işlerin nasıl yürüdüğünü ve kurumsal yapıyı anlamama yardımcı olup sahadaki oyun sistemine ayak uydurmamı sağladılar. Koçumuz Zafer Kalaycıoğlu, yardımcıları Emre Vatansever ve Ferhat Şahin, kondisyoner Enis, fizyoterapist Berivan, masör Burak, Genel Koordinatör Murat Tümer ve Genel Koordinatör Yardımcısı Erhan Ayaz, İdari Menajer Vedat Kalkan ve Takım Menajeri Derin Yener, seyahat sorumlusu Kerem Sarı. Kısacası tüm ekip bize hiç yalnızlık hissettirmiyorlar.”  

Zaferler Elde Etmiş Büyük Bir Takım…                   

YDÜ’nün, bir Kıbrıs takımı olduğunu ve kendini Türkiye birinci ligine ulaştırmış bir takım olduğunu belirten Sandrine Gruda, takımın kupa üstüne kupa kazanarak zaferler serisine ulaştığını belirtti. “İlk sezonuna muhteşem bir başlangıç yapıp 2016-17 sezonunda Avrupa Kupasına katılmaya hak kazandı. Sonrası ise tam bir zaferler serisi, takım kupa üstüne kupa kazanarak, Avrupa kupasını elde etmiş, zaferlere ulaşıp şampiyon unvanını aldı. Bu sezon (2017-2018) Cumhurbaşkanlığı kupasını da kazandı. Şimdi de Türkiye liginin ve Euroleauge’in zirvesindeyiz.       

Binbir Gece Masalları Gibi…” 

Sandrine Gruda, Türkiye’nin kadın basketbolunun en üst seviyede oynandığı ülkelerden biri olduğunu nitelerken, “Yakın Doğu Üniversitesi 13 yıllık kariyerimde bugüne kadar gördüğüm en profesyonel Avrupa kulübü” dedi. Gruda; “Güçlü bir takımın formasını giymenin mutluluğunu yaşıyorum. Kendimi hem Amerikan yaklaşımındaki bireysel gelişim, mutlak pozitiflik, yoğun emek ve çalışma temposuyla, hem de Avrupa’nın birlik ruhu içerisinde topu paylaşan oyunu zeka ve mantıkla götüren bir ortamda görüyorum. Böylece kendimi özel hissetmeye başladım. Binbir gece masallarındaki gibi gelecek bana binlerce vaatte bulunuyor. Kariyerimin en güzel dönemlerinden birini tecrübe ediyorum.” dedi.

     Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55