banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
21 Mart 2018 Çarşamba

Kriz Başlamadan Çözüldü..!
banner62

Futbol “60” dakika olsaydı!

04 Şubat 2015, 14:12
Bu makale 2707 kez okundu
Futbol “60” dakika olsaydı!
OKAN KARADEMİR
 Futbolun, “90” dakikalık bir oyun ve performans gerektirdiğini dün bir kez daha gördük. Bu sezon dar boğazda sıkışıp kalan ve ligin dibine demirleyen Gönyeli, tepede konuk ettiği Yeni Boğaziçi karşısında neredeyse 60’a kadar olması gerektiği gibi ve 2¬0 öne geçtiği maçta, geriye kalan son 30’a enerjisi tükenince, sahadan 3¬-2 mağlup ayrılmanın hazin hüznünü yaşadı. 
İlk 30 dakikası dengeli geçen karşılaşmada Yeni Boğaziçi organize ve etkili ataklar geliştiremeyince, savunma kurgusunu iyi işletip rakibine pozisyon vermeyen Gönyeli, 30’dan sonra 5 dakika içinde çekirge misali, kanatlardan iki kez Ulaş’ın getirdiği topta gole ulaşamasa da üçüncüde bu kez Hüseyin’in asistinde Ulaş’la 35’te çerçeveyi buldu ve devreyi 1¬0 önde kapadı.
 Yeni Boğaziçi’nin de uyanmasıyla ilk yarıya oranla, ikinci yarı daha tempolu bir mücadele yaşandı. Gürsel hocanın İbrahim¬ ve Adem değişikliği tam isabetti. Ancak ilk devrede sakatlanan Abdullah’ın ikinci devrede sakat sakat 15 dakika daha sahada kalması yanlıştı. Bu değişiklik ikinci gol yenmeden önce yapılmalıydı. Nitekim ikinci devrede Boğaziçi daha arzulu olsa da 55’te Ulaş, şapka çıkartılacak cinsten ceza alanı dışında Quaresma modeli bir travelayla skoru 2¬-0 yaptı. Bu golden sonra Gönyeli, Boğaziçi’nin baskınlarını 6¬7 dakika püskürtebilseydi belki de sonuç farklı olabilirdi.
Ancak 57’de Mehmet Çağkan’ın ortasında Mehmet Çil’in kafa dokunuşu farkı 1’e çekti ve Adem’in maestroluğunda Yeni Boğaziçi, gücü kalmayan Gönyeli karşısında sazı ele aldı. 65’te Adem’in ceza alanı dışından uzak köşeye jeneriklik vuruşuyla skora denge gelirken 83’te yine Adem’in bu kez serbest vuruştan kale önüne etkili frikiğinde Mehmet Sakallı’nın kafayla son dokunuşu 3 puanı getirdi. 
Gidilecek köyün çoktan belli olduğu Gönyeli’de, gençlerin hepsi sezonun ikinci yarısında tüm sorunları bir tarafa bırakıp, geçtiğimiz hafta da dediğim gibi bu vakitten sonra sonuna kadar oynayarak tecrübe kazanacaklar ve özgüvenleri gelişecek. Rakiplerine göre değerlendirdiğimizde Gönyelili çocuklar çok cılız, fiziki güçleri zayıf ve performans seviyeleri de 50¬-60 dakika civarında. Ancak yetenekliler. Birlikte oynayarak her geçen gün de daha iyi uyum yakalıyorlar. 
Ligin hem en az gol atan, hem de en az gol yiyenlerinden olan Yeni Boğaziçi, puan tablosunda sıkıntılı bölgeden uzakta olsa da, ileriki haftalar için umut verici bir oyun ortaya koymadı. Savunma SOS verince kalelerinde 2 gol gördüler. Attıkları 3 gol ise rakiplerinin direnci bittikten sonra geldi. 
İkinci yarıda oyuna giren Adem ve Türker oyunun seyrini değiştiren isimlerdi. 2¬0’dan sonra erken golü bulamasalardı sıkıntı yaşayacaklardı. Ancak son bölümde rakibin tükenmişliğiyle galip gelseler de kesin gözüyle baktıkları maçtan 3 puana korku filmi izler gibi ulaştılar. Irmak Emin ve yardımcılarından oluşan hakem triosu ise maçın genelinde başarılı bir performans sundular.


    Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55