banner108
Öne Çıkanlar arenasporkolik kktc spor Yeni Erenköy 8 Yıl Sonra Çim Sahası İle Döndü..! K-Pet 1.Ligde 5.-6.-7 ve 8. Hafta programı açıklandı..! Garavayı Devirdi.. (21)
banner81
banner97

Bu haber kez okundu.

Uluslararası Bisiklet Turu yarın başlıyor!
banner98
       Konu ile ilgili detaylı bilgi ise bugün Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneğinde düzenlenen basın toplantısı ile paylaşıldı.  Basın toplantısının başında Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir yaptığı konuşmasında, gerçekleşecek olan tur ile ilgili memnuniyetini dile getirerek, “büyüyen bir organizasyon olmuştur. Bundan sonraki yarışın işe Başbakanlık olarak yapılması düşüncesindeyiz. Bu tip organizasyonlar bisiklet sporunun ve genel anlamda sporun önemine dikkat çekiyor. Bu anlamda bizim için de çok önemli oluyor” dedi. Organizasyon Komitesi Başkanı Ogün Hamzaoğlu ise, “bu hayale başladığımızda bu kadar büyük olabileceğini hayal ediyorduk. Bu sene yaptığımız organizasyon 3 kat büyüdü. Bizim de yönetebileceğimiz boyutun üzerinde oldu. Ama bize siz inandınız yalnız bırakmadınız. Bizim için bunun önemi büyüktür” şeklinde konuştu. Organizasyonun iletişim sponsoru olan Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ise, organizasyonun büyüklüğünden bahsederek, düzenlenecek olan halk yarışına 7'den 77'ye herkesi katılmaya çağırdı. Uluslararası Bisiklet Turu Yarış Direktörü Berat Alphan ise etaplar ile ilgili kısa kısa bilgiler verdi.YARIŞ 4 ETAP VE 4 GÜN SÜRECEK

İkinci Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu 4 etap halinde ve 4 gün sürecek bir organizasyonla gerçekleştiriliyor.                                                                                                                                                                     
1. ETAP
                                                                                                                                           

Bisiklet Turu’nun 1. Etabı 16 Şubat 2017 Perşembe günü koşulacak ve 182 kilometre uzunluğunda olacak, “İskele Karpaz Etabı” olarak isimlendirilen etap Girne Kapısı’ndan başlayacak sırasıyla Lefkoşa, Dörtyol, İskele, Boğaz, Büyükkonuk, Tatlısu, Dörtyol, Lefkoşa güzergâhında devam edecek ve Girne Kapısında son bulacak.                                                                                                                                            
2. ETAP                                                                                                                                                                                 
Bisiklet Turu’nun 2. Etabı 17 Şubat 2017 Cuma günü koşulacak ve 167 kilometre uzunluğunda olacak. “Mağusa Etabı” olarak isimlendirilen etap Girne Kapısı’ndan başlayacak sırasıyla Lefkoşa, Mağusa, Boğaz, Geçitkale, Esentepe, Değirmenlik, Lefkoşa güzergâhında devam edecek ve Girne Kapısında son bulacak.3. ETAP
                                                                                                                                                                       
Bisiklet Turu’nun 3. Etabı 18 Şubat 2017 Cumartesi günü koşulacak ve 165 kilometre uzunluğunda olacak. “Güzelyurt-Girne Etabı” olarak isimlendirilen etap Girne Kapısı’ndan başlayacak sırasıyla Lefkoşa, Girne, Lefkoşa, Güzelyurt, Geçitköy, Lapta, Boğaz güzergâhında devam edecek ve Girne Kapısı'nda son bulacak.                                                                                                                                                                     
4. ETAP                                                                                                                                                                                      
Bisiklet Turu’nun 4. Etabı 19 Şubat 2017 Pazar günü koşulacak ve 72 kilometre uzunluğunda olacak. “Lefkoşa Kriteryum Etabı” olarak isimlendirilen etap Girne Kapısı’ndan başlayacak sırasıyla Girne Kapısı, Meclis, Maliye Bakanlığı, Asal Şube,  güzergâhında atılacak 60 turla devam edecek ve Girne Kapısı’nda son bulacak.                                                                                                                                                         

GRAN FONDO                                                                                                                                                                               
19 Şubat Pazar günü Kuzey Kıbrıs Turu ile birlikte yapılacak Gran Fondo Yarışı toplam 20 km, 55 km ve 90 km olarak 3 parkurdan oluşacak.  Girne Kapısı’ndan başlayacak olan yarışın ilk parkuru Yılmazköy’de, 2. Parkuru Çamlıbel’de ve 3. Parkuru ise Metehan’da son bulacak. Bu yarışa lisanslı ve lisansız tüm sporcular bireysel olarak katılabilecek.                                                                                                        

HALK YARIŞI; “BİSİKLETSİZ OKUL KALMASIN...”                                                                                                                 
Organizasyon içerisinde yine 19 Şubat Pazar günü 5 turluk bir Halk Yarışı da bulunuyor. Telsim Halk Yarışı olarak isimlendirilen bu yarış kriteryum etabı (aynı güzergâhta birden çok tur atma) şeklinde yapılacak ve toplam uzunluğu 6km olacak. Telsim Halk Yarışı’nda ve Kuzey Kıbrıs Gran Fondo’da alınacak kayıt ücretleri Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu tarafından halen yürütülen “Bisikletsiz Okul Kalmasın” kampanyası için kullanılacak.                                                                                                                                 FİKRİ KARAYEL KONSERİ                                                                                                                                                         
Yarışların yanı sıra 19 Şubat Pazar günü Girne Kapısı’nda Bisiklet Festivali de gerçekleştirilecek. Birçok etkinlik yanında Kıbrıs'ın sevilen seslerinden Fikri Karayel de etkinlikte yerini alarak en sevilen parçalarını seslendirecek...                                                                                                                                                                 
KATILAN ÜLKELER                                                                                                                                                         
Düzenlenecek olan tura uluslararası boyut kazandıran, ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacak olan bisikletleri ile adamızın güzelliklerini keşfedecek olan ülke ve takımlar ise şöyle; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye, Rusya, Azerbaycan, İtalya, Bulgaristan, Fransa, Almanya, Kazakistan, Belçika, Ukrayna, İspanya, Suudi Arabistan, Slovenya, Makedonya, Venezuela.                                                                                      

4 GÜN BOYUNCA ANINDA TAKİP EDİLECEK...                                                                                                                  
Hazırlanacak özel araçlar sayesinde medya kuruluşlarına yarışı canlı izleme, görüntüleme ve fotoğraflama şansı sunulacak organizasyonun merkez üssü olan LTL bahçesinde de bir basın odası oluşturularak, medya mensuplarına yayın yapma olanağı sağlanacak. Yerel ve yabancı TV kanalları tarafından yapılacak canlı yayınlarının yanısıra, resmi tur sayfasından da canlı aktarılacak organizasyonun bu yayınlarla yaklaşık 3 milyon civarında bir insana ulaşma hedefi bulunuyor.                                                                         

ETKİNLİK PROGRAMI                                                                                                                                                                   
Turun ilk üç günü saat 11.00’de başlayacak olan yarışların ödül törenleri ise her gün saat 15.30’da olacak. 19 Şubat günü Kuzey Kıbrıs Gran Fondo yarışı saat 10:30'da start alacak. Saat 11.00’de ise Telsim Halk Yarışı gerçekleştirilecek. 11.30’da başlayacak Bisiklet Festivali ve Fikri Karayel Konseri’nden sonra 14.00’te 4. Etap Yarış, Lefkoşa Kriteryum Etabı yer alıyor.  Etkinliğin kapanışı ve ödül töreni ise saat 16.00’da olacak.


TURUN SPONSORLARI

Başbakanlığın himayelerinde gerçekleştirilecek ve pek çok kurum - kuruluşun destek verdiği organizasyonun şu ana kadar mutabakata varılmış sponsorları; Başbakanlık Spor Dairesi, Turizm ve Çevre Bakanlığı, KKTC Cumhurbaşkanlığı, KKTC Meclis Başkanlığı, KKTC Sağlık Bakanlığı, KKTC Ulaştırma Bakanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Polis Genel Müdürlüğü, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, Lefkoşa Türk Belediyesi, Gazi Mağusa Belediyesi, Girne Belediyesi, Güzelyurt Belediyesi, İskele Belediyesi, Gönyeli Belediyesi, Erülkü Süpermarker, Sun Rent a Car, Mr. Brown, Uludağ İçecek, Dörtgazi Lojistik, Köseoğlu Süpermarket, Pascucci, Kolan British Hospital, Akcan Bisiklet, Yusuf Paralik Pedal Power, Delta Bisiklet, Honda Motor, Yapım İnşaat, NorthernLand Construction, NHG Construction, İletişim Sponsoru Telsim, İkram Sponsoru Eziç Restorant, Ulaşım Sponsoru Türk Hava Yolları, Medya Sponsorları Demokrat Bakış, Detay, Diyalog, Güneş, Haberal Kıbrıslı, Halkın Sesi, Havadis, Kıbrıs, Kıbrıs Postası, Milliyet, Star Kıbrıs, Vatan, Volkan, Yeni Bakış Yenidüzen gazeteleri, Ada TV, BRT, Diyalog TV, Genç TV, Kıbrıs TV, Kanal T, Sim TV Televizyonları, Dance FM, Radyo Vatan, Radyo Güven, Radyo Juke radyoları, Gündem Kıbrıs, Haber Kıbrıs, Haberkktc ve Kıbrıs Manşet haber portalları ve Temedya Reklam Ajansı.


ETKINLIK PROGRAMI

16 Şubat 2017 Perşembe

11.00 2. Uluslararası Bisiklet Turu / 1. Etap Yarış, İskele-Karpaz Etabı

15.30 Ödül Töreni

17 Şubat 2017 Cuma

11.00 2. Uluslararası Bisiklet Turu / 2. Etap Yarış, Mağusa Etabı,

15.30 Ödül Töreni

18 Şubat 2017 Cumartesi

11.00 2. Uluslararası Bisiklet Turu / 3. Etap Yarış, Güzelyurt-Girne Etabı,

15.30 Ödül Töreni

19 Şubat 2017 Pazar

10.30 Kuzey Kıbrıs Gran Fondo

11.00 Telsim Halk Yarışı

11.30 Kuzey Kıbrıs 2. Bisiklet Festivali Konser

14.00 2. Uluslararası Bisiklet Turu / 4. Etap Yarış, Lefkoşa Kriteryum Etabı,

16.00 Ödül Töreni ve Kapanış

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner109

banner68

banner110

banner91

banner92

banner70

banner48

banner47

banner111

banner75