banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
21 Ocak 2018 Pazar

FLAŞŞŞ..! Ömer Gül Ocak’ta..!
banner62

Özer Hatay anılıyor..!

Merhum gazeteci yazar Özer Hatay ölümünün dördüncü yıldönümünde yarın anılacak. Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nde düzenlenecek anma töreni saat 18.00’de başlayacak.

08 Kasım 2017 Çarşamba 00:24
Bu haber 111 kez okundu
Özer Hatay anılıyor..!
Anma töreninde BRT televizyonunda yayınlanan programlardan özet görüntüler sunulacak. Ayrıca, Özer Hatay’ın anısına kardeşi Yücel Hatay tarafından yayımlanan özel dergi, törene katılanlara dağıtılacak.  Yücel Hatay, kurucularından olduğu Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği ve Dış Basın Birliği’ne başkanlık yapan, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ni temsil eden Özer Hatay’ın unutulmaması için böyle bir anma töreninin düzenlenmesini uygun bulduğunu söyledi.

 

ÖZER HATAY’IN ÖZGEÇMİŞİ

26 Ocak 1937 tarihinde Lefkoşa’da dünyaya geldi. Yenicami İlkokulu’nu bitirdikten sonra orta eğitimini Lefkoşa Türk Lisesi’nde tamamladı.1957 yılında Bozkurt Gazetesi’nde spor yazarlığıyla gazeteciliğe başladı. Bir yıl sonra Halkın Sesi gazetesine profesyonel gazeteci olarak transfer oldu. Zamanla kendini Türkiye Basını’nın en yüksek tirajlı gazetesi Hürriyet’te buldu ve otuz yılı aşkın süre bu gazetenin Kıbrıs muhabirliğini yaptı. Hürriyet’in yanı sıra Türkiye’de yayınlanan Haber Ajansı, Yeni Gazete ve Dünya gazetelerinde Kıbrıs hakkında yazılar yazdı. Radyo ve televizyon ile tanışıklığı 1959 yılına rastlayan Özer Hatay uzun yıllar futbol maçı spikerliği de yaptı. Yurt dışında çok sayıda seminerler veren Hatay, devlet adamlarından gazetecilik başarı ödülleri aldı. Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği ve Dış Basın Birliği’nde başkanlık görevlerinde bulundu. Halkın Sesi gazetesinde yıllarca siyasi, ekonomik ve sosyal içerikli konularda yazılar yazdı, televizyon ve radyo programlarında yorumlar yaptı. Kanal T’de ile Benim Kıbrıs’ım dergisinde genel yayın koordinatörü ve yazar olarak görev yaptı. Eşi, iki oğlu ve üç torununu geride bırakarak 8 Kasım 2013 tarihinde hayata veda etti.    Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55