banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
25 Şubat 2018 Pazar

FLAŞŞŞ...Hakeme kızdı istifa etti..!
banner62

Özer Hatay anıldı, anılar canlandı..!

Merhum gazeteci yazar Özer Hatay, vefatının dördüncü yıl dönümünde Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nde düzenlenen törenle anıldı.

10 Kasım 2017 Cuma 00:30
Bu haber 134 kez okundu
Özer Hatay anıldı, anılar canlandı..!
 Saygı duruşu ve 10 dakikalık video gösterisinden sonra, Yücel Hatay konuşmacılara söz verdi. Araştırmacı yazar Mete Hatay, Milletvekili ve Kanal T’nin kurucusu Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Çelen Oben, Dış Basın Birliği Başkanı Tahir Olcay Kıraç ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Genel Sekreteri Gizem Özgeç, Özer Hatay’la ilgili görüş, düşünce ve anılarını aktardı.

Mete Hatay, babasının hiçbir mevki ve makam peşinde koşmadığını, yıllarca toplumun sorunlarını dile getirdiğini anlattı. Özer Hatay’la tanışmaktan ve onunla çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Ersin Tatar, onun eksikliğinin hissedildiğini söyledi. Çelen Oben, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ni kurulmadan önce Özer Hatay’ın verdiği hizmetlerin unutulmaması gerektiğini vurguladı. Dış Basın Birliği’nin kurucu başkanı Özer Hatay’la ortak yönlerinin gazeteciliğe spor yazarlığıyla başlamaları olduğunu belirten Tahir Olcay Kıraç, onunla birlikte olanlardan güzel sözler işittiklerini ifade etti. Gizem Özgeç, Özer Hatay’ın Kıbrıs Türk basınında objektif ve dürüst bir gazeteci olarak önemli yer ettiğini vurguladı.Konuşmacılardan sonra spor yazarları Raif Örtunç ve Fevzi Beyar söz aldı. Özer Hatay’ın şimdiye kadar layık olduğu kadar anılmadığını belirten Raif Örtunç, ilk kez böyle bir anma töreni düzenlemesi dolayısıyla Yücel Hatay’ı kutladı. Fevzi Beyar da anıların canlandığını, onun hakkında anlatılacak çok şey olduğunu belirtti.

Konuşmalardan sonra, Yücel Hatay katılanlara ve anma töreninin düzenlenmesine desteklerinden dolayı Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ne teşekkür etti. Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Çelen Oben’in, aile adına Özer Hatay’ın eşi Müzeyyen Hatay’a anı plaketi sunmasıyla anma töreni tamamlandı.

 Anma töreninde, kardeşi Yücel Hatay tarafından hazırlanan özel dergi dağıtıldı.    Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55