banner108
Öne Çıkanlar Ömer Adaldan Erkeklerde YDİ Şampiyon Basketbola İlgi Büyük.. arenasporkolik Yeniçeri
banner81
banner97

Bu haber kez okundu.

Kurtuluş ve YDÜ Liderlik Koltuğunda..!
banner98

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Liseli Gençler Atletizm Final Müsabakaları ilk gün yarışları tamamlandı. Atatürk Stadı’nda iki gün boyunca devam edecek olan final yarışmalarının ilk gününü kızlarda 261 puanla Kurtuluş Lisesi, erkeklerde de 484 puanla Yakın Doğu Koleji ilk sırada tamamladılar. Yarın yapılacak olan ikinci gün final karşılaşmaları sonunda şampiyon olacak olan ve ülkemizi Türkiye’de temsil edecek olan okullar belli olacak.

İlk gün yarışmalarında alınan sonuçlar şöyle:

Liseli Kızlar

100 m

1.Petek Öztürk YDK 13.32

2.Şerife Akkuş KL 13.68

3.Ayşegül Karadağ LTL 14.28

400 m

1.Ceren Rüstemoğlu KL 1:03.53

2.Zinaida Pavalachi GTMK 1:11.25

3.Suay Bedeoğlu YDK 1:13.65

1500 m

1.Derya Dağdelen LTL 5:51.42

2.Duygu Ağcabay BL 6:02.50

3.Ayşem Kıralp YDK 6:20.97

100 m Engelli

1.Selvihan Dural TAC 16.79

2.Nuray Tok KL 17.15

3.Nurbanu Saygıer GTMK 17.16

Sırıkla Atlama

1.Serpil Eratoğlu KL 1.80

Üç Adım Atlama

1.Ayben Arapoğlu YDK 9.54

2.Deniz Süngü 19 Mayıs TMK 9.43

3.Daniela Çıkıkçıoğlu KL 8.86

Disk Atma

1.Sude Kadıoğlu YDK 28.81

2.Dilan Laçin NKL 26.25

3.Buse Gezici KL 24.68

Genel Sıralama Kızlar

1.Kurtuluş Lisesi 261 puan

2.Yakın Doğu Koleji 247 puan

3.The American College 179 puan

4.Namık Kemal Lisesi 174 puan

5.Lefkoşa Türk Lisesi 167 puan

6.Güzelyurt TMK 136 puan

7.19 Mayıs TMK 108 puan

Liseli Erkekler

100 m

1.Taygun A.Derviş TAC 11.43

2.Metin Serdar KL 11.65

3.Eran Kabidan YDK 11.75

110 m Engelli

1.Azat Etkü YDK 16.23

2.Erşen Ünverdi TAC 17.18

3.Ersan Öztürk EL 18.22

400 m

1.Osman Saadetoğlu TDK 0:53.26

2.Emre Nazik TAC 0:53.81

3.Casim Hekimoğlu HSİK 0:55.12

1500 m

1.İlyas Bucak SSEML 4:39.93

2.İbrahim Safa HSİK 4:47.43

3.Taylan Ağırtaş LYL 4:49.09

Yüksek Atlama

1.Azat Etkü YDK 1.85

2.Cemre Piro TAC 1.65

3.Maxim Ten LYL 1.65

Uzun Atlama

1.Saffet G.Özmenek TAC 6.02

2.Tuğberk Karataş LYL 5.68

3.İsmail Arcan EL 5.58

Gülle Atma

1.Hasan Kavuzkoz LGL 12.93

2.Erinç Kuraner SSEML 12.48

3.Tezer Tayanç KL 12.47

Cirit Atma

1.Atillahan Ateş YDK 44.66

2.Erol Korkmaz EL 38.83

3.Mehmet Özyay LYL 38.54

Genel Sıralama Erkekler

1.Yakın Doğu Koleji 484 puan

2.The American College 450 puan

3.Lapta Yavuzlar Lisesi 392 puan

4.Erenköy Lisesi 389 puan

5.Kurtuluş Lisesi 388 puan

6.Lefkoşa Türk Lisesi 359 puan

7.Hala Sultan İlahiyat Koleji 354 puan

8.Sedat Simavi E.M.Lisesi 306 puan

banner116
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner117

banner68

banner110

banner91

banner92

banner109

banner118

banner70

banner48

banner47

banner111

banner74

banner75