banner108
Öne Çıkanlar arenasporkolik U 17 Gol onlardan sorulur! Değirmenlik gençleri galibiyetle tanıştı! MTG
banner81
banner97

Bu haber kez okundu.

Atletizmde, YDÜ’den çifte şampiyonluk..!
banner98





            Lefkoşa Atatürk Stadı Tartan Pist’inde 5-6 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleşen Üniversitelerarası Atletizm Şampiyonası’nda kadınlarda 2, erkeklerde ise 4 okul mücadele etti. 2 gün süren şampiyonada kadınlarda 18, erkeklerde de 19 ayrı branşta madalyalar sahiplerini buldu.

Takımsal klasmanda kadınlarda Yakın Doğu Üniversitesi 30 puanla şampiyonluğa ulaşırken Doğu Akdeniz Üniversitesi 23 puanla ikinci oldu.

Büyük çekişmeye sahne olan erkeklerde de Yakın Doğu Üniversitesi 54 puanla şampiyonluğun sahibi olurken Doğu Akdeniz Üniversitesi 51 puanla ikinciliği, Girne Amerikan Üniversitesi de 38 puanla üçüncülüğü elde etti.



 

KADINLAR FERDİ SONUÇLAR:

 

100 m

1.Tuğba Aydın                     DAÜ        12.59    

2.Cebriye Kuşçu                  YDÜ        12.92    

 

200 m

1.Cebriye Kuşçu                  YDÜ        26.67

2.Gamze Özyıldız                DAÜ        29.26

 

400 m

1.Abigeal Odewale              YDÜ        1.02.15

2.Tuğçe İbili                      DAÜ        1.44.26 

 

800 m

1.Sabriye Atikoğlu              YDÜ        2.35.76 

2.Tuğçe İbili                      DAÜ        3.33.60 

 

1500 m

1.Sabriye Atikoğlu              YDÜ        5.13.55 

2.Sarah Malagu                  DAÜ        5.24.12 

 

3000 m

1.Sarah Malagu                  DAÜ        13.54.09

2.Ayça Vural                      YDÜ        15.03.18

 

100 m Engelli

1.Zühre Acerman                DAÜ        17.28

2.Begüm Semir                   YDÜ        21.78    

 

400 m Engelli

1.Zühre Acerman                  DAÜ        1.26.43

2.Ayça Vural                        YDÜ        1.35.33 

 

Uzun Atlama

1.Meliz Deral                       YDÜ        5.29       

2.Gamze Özyıldız                  DAÜ        4.92       

 

Yüksek Atlama

1.Begüm Semir                    YDÜ        1.35       

2.Naciye Acaroğlu                 DAÜ        1.30

 

Üç Adım Atlama

1.Tuğba Aydın                      DAÜ        12.03    

2.Meliz Deral                        YDÜ        9.25       

 

Sırıkla Atlama

1.Sahil Beyaz                       YDÜ        2.40       

 

Gülle Atma

1.Zehra Demircan                 DAÜ        8.53

2.Melis Dinçli                       YDÜ        7.69       

 

Disk Atma

1.Melis Dinçli                       YDÜ        27.79    

2.Zehra Demircan                DAÜ        26.43    

 

Cirit Atma

1.Ayşe Aras                        YDÜ        28.78

2.Derya Güççük                   DAÜ        21.42    

 

Çekiç Atma

1.Ayşe Aras                        YDÜ        39.46    

2.Derya Güççük                   DAÜ        12.16    

 

4x100 m

1.Meliz-Cebriye-Sahil-Abigeal        YDÜ        51.23    

2.Tuğba-Zühre-Tuğçe-Derya          DAÜ        51.91    

 

4x400 m

1.Meliz-Cebriye-Sabriye-Abigeal     YDÜ        4.27.70 

2.Tuğba-Zühre-Gamze-Sarah         DAÜ        4.59.50 

 

 

ERKEKLER FERDİ SONUÇLAR:

 

100 m

1.Emmanuel Cyprian           DAÜ        10.97    

2.Dinçer Şöföroğlu              YDÜ        11.42    

3.Ashriel Abraham              GAÜ        12.54    

 

200 m

1.Jite Oghojor                   DAÜ        23.14

2.Dinçer Şöföroğlu             YDÜ        23.44

3.Shammati Mugaula          UKÜ        23.75

 

400 m

1.Garth Chibanda                UKÜ        52.29    

2.Vahap Demirel                 YDÜ        52.44    

3.Uche Nwizogbe                DAÜ        55.05    

 

800 m

1.DJamal Cherbel                DAÜ        2.11.02

2. Dagnu Tessema               UKÜ        2.20.52

2.Kemal Çelikkkıran            GAÜ        2.22.96

 

1500 m

1.Djamal Cherbel                DAÜ        4.33.61 

2.Dagnu Haile                     UKÜ        4.52.47 

3.İlksen Yeşilada                 YDÜ        5.25.34 

 

5000 m

1.Hasan Çam                      YDÜ        17.56.82

2.Arthur Simango                UKÜ        19.18.66

 

110 m Engelli

1.Olawatosin Ogden             YDÜ        14.84    

2.Erdal Sakaoğlu                 GAÜ        17.49    

 

400 m Engelli

1.Kaan Savaşkan                  GAÜ        0.59.37

2.Uche Nwizogbe                  DAÜ        1.07.80

3.İlksen Yeşilada                  YDÜ        1.14.41

 

3000 m Engelli

1.Hasan Çam                       YDÜ        11.37.82              

2.Arthur Simango                 UKÜ        11.56.63              

3.Mehmet Terkoğlu               GAÜ        14.22.02              

 

Uzun Atlama

1.Mehmet Baykent               GAÜ        6.71       

2.Kennedy Dede                  DAÜ        6.59       

3.Berk Çakır                       YDÜ        6.38       

 

Yüksek Atlama

1.Tapuwa Nukondojsuma      DAÜ        1.90

2.Erkan Kalkın                    YDÜ        1.76

3.Tinashe Hunda                 UKÜ        1.73

 

Üç Adım Atlama

1.Mehmet Baykent              GAÜ        13.64    

2.Tinashe Hunda                 UKÜ        13.18    

3.Lebi Psalm                      YDÜ        13.15    

 

Sırıkla Atlama

1.Serhat Kasap                  YDÜ        3.00

 

Gülle Atma

1.Mehmet İstanbullu           DAÜ        11.82

2.Vahap Demirel                YDÜ        10.66    

3.Adem Çavuşoğlu              GAÜ        10.40    

 

Disk Atma

1.Hasan Bozkaya                DAÜ        31.55

2.Cemal Kayım                   GAÜ        24.66

3.Orhan Altıner                   YDÜ        23.40

 

Cirit Atma

1.Farayi Chabvamuperu       DAÜ        49.82    

2.Adem Çavuşoğlu              GAÜ        44.30    

3.Rufano Choto                  UKÜ        42.28    

 

Çekiç Atma

1.Farayi Chabvanuperu       DAÜ        24.80

2.Alper Aynacı                   YDÜ        23.52

3.Cemal Kayım                  GAÜ        22.09

 

4x100 m

1.Berk-Dinçer-Vahap-Olawa           YDÜ        43.66    

2.Uche-Jite-Takunda-Emmanuel      DAÜ        44.38    

3.Enock-Anton-Shammah-Garth      UKÜ        46.13    

 

4x400 m

1.Dinçer-Vahap-Berk-Hasan            YDÜ        3.41.60 

2.Takunda-Jite-Djamal-Emmanuel    DAÜ        3.45.35 

3.Erdal-Mucahit-Kaan-Kemal           GAÜ        3.50.65 

 

KADINLAR TAKIMSAL KLASMAN:

Okul                                           Puan

1.Yakın Doğu Üniversitesi                30

2.Doğu Akdeniz Üniversitesi             23

 

ERKEKLER TAKIMSAL KLASMAN:

Okul                                           Puan

1.Yakın Doğu Üniversitesi               54

2.Doğu Akdeniz Üniversitesi            51

3.Girne Amerikan Üniversitesi         38

4.Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi      29

banner116
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner117

banner68

banner110

banner91

banner92

banner109

banner118

banner70

banner48

banner47

banner111

banner74

banner75