banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
21 Mart 2018 Çarşamba

Kriz Başlamadan Çözüldü..!
banner62

Cihangir’e yan bakılmıyor

18 Şubat 2015, 13:49
Bu makale 2555 kez okundu
Cihangir’e yan bakılmıyor
BÜLENT KILIÇOĞLU
 Cihangir dolu dizgin gidiyor. Yedi maçtır kazanan bir takım. Mehmet Ali hoca ile havasını, rotasını buldu. Takımın inancı ve kazanma duygusu üst seviyede. Dün oynanan müsabakadan yine aynı yorumu getirmek mümkün. Takımın en iyisi kim sorusuna net cevap vermek zordur. Nedeni de çok açıktır. Takım aynı seviyede mücadele ediyor. Son ana kadar herkes maçın içinde kalıyor. Bu yönetimin desteği ile eşdeğer. Maç başı primler, takıma verilen destek. Sevgililer gününü pas geçmek. Hepsi de Cihangir’in isteğini arzusunu ortaya çıkartıyor.
Takımı play out oynama niyetinde değil. Her geçen hafta bunu gösteriyor. Teknik patron değişikliği ile zayıf halka olan defans derli toplu oynuyor. Özgür ilerleyen yaşına rağmen kritik hamleleri ile takım arkadaşlarına ekstra değer katıyor. Ertan kendini buldu. Hasan Yaşınses temposunu artıyor. Fırat takımın kaptanı. On numarası. Mete bu takımın sürpriz golcüsü, takımın önemli ayağıdır. Yabancıların performansı takımı galibiyetlere taşıyan bir başka etken. Orkestra şefleri Mehmet Ali Hoca ve yardımcısı Uğur hoca takımın vazgeçilmez dinamizmi. Uygun adımda durdurana aşk olsun. Şapka çıkartılacak performans.
Mormenekşe ise; Maça gelirken puan avantajını kaybetmemek isteğinden çok uzak bir oyun sergilediler. Belli ki verilen taktikten çok farklı oynanan bir oyun oldu. Sinirlenen bir takım sağa sola laf yetiştirmeye çalışmaları performanslarını ve verilen düzenden uzak kalmalarına sebep oldu. Kaybedilen üç puan ile avantajını kaybetti. Kaybedilen bu maç ile sadece rakibine değil diğer rakiplerinin de ekmeğine bal sürdüler.
Ligin ortaları karmakarışlık oldu. Dün Mormenekşe’de kaleci Devrim hayal kırıklığı performansı ile takımın en zayıf halkası oldu. Bu halkaya şüphesiz Hüseyin Özbaysal’ı da bağlamak mümkündür. Rahat pozisyonda iken kaptırdığı top gol oldu. Orta alanda Mehmet Fuat ve Can Özsoy kayıptılar. Takımın ileriye çıkmasına katkı sağlayamadılar. Vasat bir oyun oynadılar.
Cemil Awwad her geçen gün gol yollarındaki çabukluğunu kaybediyor. Bulduğu net bir pozisyonu boşa harcadı. Mormenekeşe de yabancıların gereksiz gerginliği, rakip ve hakemle oynamak istemeleri takımın balansını da bozdu. Eren Karaer kendisinden beklenenin çok altında kaldı.
Mormenekşe takım olarak güzel zemine rağmen pas yapamadı. Gereksiz işlerle fazla uğraştılar. Rakibin oyununa ayak uydurmak suretiyle maçı kaybettiler. Burak Tünsay ise oyuna girmesi ile çıkmasını gören olmadı. Hoca kurtarıcı olarak oyuna aldı, takımını yalnız bıraktı. Maçın hakemi Serkan Şimşek zor bir karşılaşma yönetti. Her iki takım futbolcularının yardımcı olmadığı bir müsabaka oynandı. Bu faktörler ile birlikte faullerde ve kartlarında terazi tam olmadı. Maçın başlarında kart kullanmak istememesi başına dert oluyordu. Bu zor durumu iyi atlattı. Maçın skoruna etkisi olmaması önemli idi...


    Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55