banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
21 Mart 2018 Çarşamba

Kriz Başlamadan Çözüldü..!
banner62

Boğaz ne istediğini biliyor

23 Şubat 2015, 00:00
Bu makale 2592 kez okundu
Boğaz ne istediğini biliyor
KAYA EMİROĞLU
 Bir maçta rakibe gol pozisyonu vermeden ve en az 5-6 net pozisyon bulup ikisini gole çevirerek kazanmak, bu işi ciddiye almak ve ne istediğini bilmek demektir.
Yeni Boğaziçi dün bunu yaptı. Ne istediğini bildi. Galibiyet için oynadı. Ayağa isabetli paslar, verkaçlar, duvar pasları, kanatları etkili kullanma becerileri ve iyi organize olma hakedilen bir galibiyeti getirdi. Üç puan, kırmızı mavilileri, geçen yıl stres yaşayarak oynadıkları ve görmek istemedikleri play-out’tan iyice uzaklaştırdı. Rahatlattı.
Allen maç öncesi birçok sporsever için soru işaretiydi. Ancak maç bitiminde öyle olmadığını kanıtladı. Ülkesinde bir yıldır antrenman yaptığını belirtmişti. Ancak takımla birlikte adaptasyon yapabilecekmiydi? Bu sorunun cevabını da dün verdi. Organizasyonlar içinde yer aldı. Ciddi pozitif katkı yaptı. Pas aldı, pas verdi. İki kez sert şutlarla kaleyi yokladı. Henüz ilk dakikada erken bir golü kaydedebilirdi de. Pozitif bir transfer olduğunu gösterdi.
Mehmet Çağakan’ın maç öncesi sakatlanarak riske edilmemesi sonrası orta alanda sıkıntı yaşayabilir bir oyun kurgusuyla maça başlayan takım, dakikalar ilerledikçe oyun üstünlüğünü eline geçirdi. Skoru artıramadı. Ancak istediği an kendi yarı sahasından çabuk çıkıp, rakip yarı sahaya çabuk yerleşip kalede tehlike oluşturabilecek bir oyun anlayışıyla oynadılar.
Geçen haftalara göre ofansif yanı daha iyi duruma gelmiş bir Yeni Boğaziçi izledik. Bunda Gürsel Kaçmaz hocanın etkisi de yadsınamaz.
Diallo için de bir parantez açmak gerek. Hem defansif, hem ofansif olarak süper oynadı. Bir dakika durmadı. Rakibin göbekten gelmesini önleyen en önemli faktördü. Hücuma çıkarak katkı yaptı. Güzel oyununu golle süsledi.
Çetinkaya ise hırslı ve istekli başladı. Şiddetle puana ihtiyacı olduğu bilinciyle oynamaya çalıştı. Ancak Teknik Direktör Mehmet Bolkan’ın gereksiz yere rakip takım oyuncularıyla diyaloğa girerek saha dışına gönderilmesinin ardından takımda ciddi motivasyon kaybı yaşandı. İkinci devrede kötü takımın en iyisi diyebileceğimiz Akın’ın oyundan alınmasıyla orta alandaki başabaş mücadele de çöktü. Kaleyi bulan bir tek vuruş yapılamadı.
Geçen hafta dört gol kaydeden takımın maç boyunca ceza alanı içinde bir tek pozisyon bulamaması ayrıca enterasandı. Sonuç olarak bir puanın bile yeterli olmadığı maçlardan birisinde Çetinkaya puan alamadı. MTG’nin kazandığı haftada play-out grubu içinde  çok tehlikeli bir konumda kalmış oldu.
Malek ve yardımcıları iyi yönetim gösterdiler. Malek, gerilimli anda sakin davrandı ve konuşarak sadece hatalı gördüğü kişileri oyun alanının dışına gönderdi.


    Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55