banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
25 Şubat 2018 Pazar

FLAŞŞŞ...Hakeme kızdı istifa etti..!
banner62

YDÜ’den Genç Yeteneklere Büyük Fırsat..!

Kıbrıs Türk halkını dünyaya eğitimle olduğu kadar sporla da bütünleştirme vizyonuyla yola çıkan ve kurduğu kadın basketbol takımıyla ülkemize, Türkiye Lig şampiyonluğu, Federasyon Kupası ve Eurocup’ı kazandıran Yakın Doğu Üniversitesi, Türk kadın basketbolunun önemli koçlarından ve Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde oyuncu taraması yapacak.

07 Kasım 2017 Salı 01:54
Bu haber 191 kez okundu
YDÜ’den Genç Yeteneklere Büyük Fırsat..!
 
YDÜ Kadın Basketbol Takımı altyapı çalışmaları kapsamında, YDÜ Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu’nun Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa da oyuncu taraması gerçekleştireceği belirtildi. YDÜ’nün altyapısına yetenekli oyuncu kazandırmanın yanı sıra, Kıbrıs Türk basketbolunun gelişimine de bir adım olacak olan oyuncu taraması, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri bölgelerde belirlenen okullarda aynı zamanda 8 Kasım 2017 Çarşamba günü, YDÜ RA 25 Spor Salonu’nda saat 16.00’da yapılacak.  Oyuncu taraması seçmelerine 15-18 yaş arasındaki kız öğrenciler katılabilecek. Tarama sonucu seçilen genç ve yetenekli oyuncular, YDÜ’de oluşturulacak alt yapıya katılarak belirlenen idman prensipleri yardımlarıyla geliştirilerek, daha iyi seviyeye getirilecek ve eğitimler alacak. Gerçekleştirilecek oyuncu taraması ile ilgili gelişmeler, YDÜ Kadın Basketbol Takımı ile YDÜ internet sitelerinden ve resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacak.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Geleceğin Parlayan Yıldızları Seçilecek...


Son yıllarda Kadın Basketbol Takımıyla Avrupa ile Türkiye’de başarılı maçlara imza atan ve basketbola olan yatırımlarını tüm hızıyla sürdüren YDÜ, uluslararası bir marka olma yolunda hedefler belirleyerek,  yeni yıldızlar yetiştirmek ve altyapısını güçlendirmek adına çalışmalar yürütüyor. Bunun yanı sıra
basketbolun ülkemizde gelişmesi ve yaygınlaşmasını ön planda tutularak, iyi ve ahlaklı insan, başarılı sporcu, topluma faydalı bireyler yetiştirmek içinde alt yapı çalışmaları geliştiriliyor. Kadın Basketbol Takımı ile uluslararası arenada Kıbrıs Türk’ünün adını tescilleyen YDÜ, Kıbrıs Türk basketbolunun gelişiminde oyuncu sayısının artmasına ve ülkemizin yetenekli sporcularının da uluslararası platformlarda yer almasını sağlayan bir köprü görevi kurmak istiyor.


Başantrenör Kalaycıoğlu: "Kuzey Kıbrıs'ta önemli bir potansiyel mevcut…"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başantrenör Zafer Kalaycıoğlu, Kuzey Kıbrıs'ta basketbolun her gecen gün hızla geliştiğini belirterek, basketbolu gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak için önemli bir adım attıklarını söyledi. Baş antrenör Kalaycıoğlu; Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı'nın elde ettiği başarılar kuşkusuz çok önemli bir motivasyon kaynağı oluyor ve bu motivasyonda çok ciddi bir potansiyel oluşturuyor. Bu organizasyonun en önemli düşüncesi de basketbolu gelecek kuşaklara en iyi şekilde iletmek. Gerçekleştireceğimiz oyuncu taraması bahsettiğim amaçlarımız için çok değerli bir adım olacak. Basketbola ilgisi olan Kuzey Kıbrıslı tüm genç basketbolseverleri oyuncu tarama günlerimize davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Hakan Atamtürk: “Amacımız Yetenekleri olan Sporcuları Profesyonel Bakış açısıyla Yetiştirmek…”


KKTC de yapılacak oyuncu taraması ile ilgili bilgiler paylaşan Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Hakan Atamtürk de, genç yeteneklere profesyonellik şansı yakalamalarına imkan sağlayacaklarını söyledi. Amaçlarının var olan kulüplerin sporcularını kendi bünyelerine kazandırmak değil, bu sporcuları kendi kulüplerinde aktif hayatlarını sürdürürken, Yakın Doğu Meleklerine de katılma şansını yakalamalarına fırsat vermek olduğunu belirten Atamtürk,  “Profesyonellik şansı yakalamaları adına önemli bir adım olacak. Sporcuların profesyonel bir bakış açısı ile yetiştirilmelerine ve yönlendirmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.

     Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55