banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
21 Şubat 2018 Çarşamba

Kartal, Karadağ’da da Uçtu..! (1-2)
banner62

Mevlit “Bu utanç ile ilgili üzerime düşeni aldım”

Önceki akşam yarıda kalan LAÜ-Mapfree basketbol maçı sonrasında Mapfree antrenörü Orhun Mevlit sosyal medya hesabından açıklama yaparak itiraz konusunda haklı olduklarını ve yaşanan olaylarda kendi üzerlerine düşen payı da aldıklarını açıkladı.

15 Şubat 2018 Perşembe 02:06
Bu haber 343 kez okundu
Mevlit “Bu utanç ile ilgili üzerime düşeni aldım”
 


Mevlit’in açıklamaları şöyle: “Dün akşam Kıbrıs Vakıflar Bankası Basketbol Ligi’nde oynanan LAÜ- Mapfree maçı tamamlanamamıştır.  Yaşanan olay gerek maç, gerek spor ve etik adına yaşanmış bir utançtır. Ben bu utanç ile ilgili üzerime düşen kısmı üstlenmekteyim ve özür dileme konusunda en ufak bir tereddüttüm yoktur ve olmayacaktır. Bir basketbol takımının sahadan çekilmesinin istenmesi etik olarak çok kabul edilebilir bir durum değildir ve oldukça üzücüdür. İtirazlarımızda sonuna kadar haklı olduğumuzu düşünmekteyiz. Hiçbir itiraz durup dururken olmaz. İtiraz etmemiz gerektiği için, haksızlık yapıldığını düşündüğümüz için itiraz ettik. Etik koşullar çerçevesinde yapılan bu itiraz ne saygısızca ne de taşkınca yapılmıştır.

Toplum olarak itirazlara, hakkını aramaya alışık olmamamız ve gene toplum olarak olayları sürece göre değil sadece sonuca göre değerlendirmemiz bizi gerçeklerden uzaklaştırmaktadır. Olması gereken sonuca odaklı değil, sürecin gözden geçirilerek olayların değerlendirilmesidir. Sebep ve sonuç ilişkisi önemlidir. Etik bunu gerektirir ve spor ancak o zaman doğru ve olması gereken yerde olacaktır.

Herkesin aynı şekilde sorgulanacağı, adil bir düşünce sistematiğinin uygulanacağı durumlarda basketbol ve spor doğru bir yere taşınabilecektir.”    Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55