banner76

banner66

banner68

banner52

banner73


banner70

banner48

banner47

banner74

banner45

banner46

banner75

banner67
21 Mart 2018 Çarşamba

Kriz Başlamadan Çözüldü..!
banner62

Artık Euro Cup çok YAKIN...

05 Nisan 2017, 22:36
Bu makale 1114 kez okundu
Artık Euro Cup çok YAKIN...
Tahir TOPALOĞLU
Yıllardır hayali kurulan ve büyük yatırımlarla Euro Cup’ta final oynama hakkı kazanan Yakın Doğu Üniversitesini sonuç ne olursa olsun kutlamak ve bu takımla gurur duymak gerek. 
Basta İrfan Günsel olmak üzere gecesini gündüzüne katarak takımla yatıp kalkan Murat Tüzünkan ve Hakan Atamtürk’ü böyle bir YDÜ yarattıkları için kutlamak lazım. 
Kayseri’de Kadir Has spor salonunda Euro cup final maçının ilk maçı için salonu tıka basa dolduran 12.000 bin Kayseri seyircisi önüne çıkan YDÜ takımı duayen Koç Zafer Kalaycıoğlu’nun kariyerinde bir ilki yaşamak için Türkiye Kupasının finalinde mağlup ettiği Bellona Abdullah Gül Üniversitesi karşısında tek hedef Euro cup Şampiyonluğunu kazanmaktı. 
Maça fırtına gibi başladı takımımız ve özellikle Mc Bride ve Carson ile bulduğu sayılar, sert savunmamız ve pota altı üstünlüğümüzü elimize almamız ilk periyodu üstün tamamlamamıza neden oldu. 2. Periyoda da iyi başlayan YDÜ, sert savunmasını sürdürdü ve hücumlarda etkili oldu fakat ilk yarının son 5 dakikasında kontrolü kaybeden takımımız savunmada ve hücumda etkisiz kalması Mc Bride’ın iyi savunulması ile birlikte seyirci baskısı da buna eklenince ilk devre başa baş sona erdi. 
Müthiş bir seyirci baskısı altında 2.devrede takımız ilk 5 dakikada rakibi AGÜ karşında oyuna yine kötü başladı. Ancak Mc Bride’ın devreye girmesi, Vanderslott’un ona ayak uydurması ile oyun ve skor üstünlüğünü eline alan YDÜ, son periyota da bu üstünlüğünü taşıdı. 
Bu periyot adeta nefesleri kesti. Hücumda Mc Bride ve Vanderslott’un müthiş performansı ve savunmada agresif oyun YDÜ’yü galibiyete taşıyan etkenlerdi. 
Şimdi sıra haftaya İstanbul’da oynanacak olan 2.maça geldi. Şu bir gerçek ki artık Yakın Doğu kupaya çok YAKIN.


    Yorumlar

banner71
SÜPER LİGDE EN ÇOK TARAFTAR KİMDE ?

banner69
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner55